Park Kasprowicza jest rozjeżdżany przez samochody
09-11-2011 01:45   Janusz Ludwiczak
Nie ma dnia, by alejki Parku Kasprowicza nie były rozjeżdżane przez samochody. Kierowcy omijają w ten sposób remontowane Rondo Jeziorańskiego i zakorkowane ulice Reymonta i Wyspiańskiego.

Od kiedy rozpoczął się remont Ronda Jeziorańskiego nie ma dnia, by alejkami Parku Kasprowicza nie przejeżdżały samochody. Kierowcy omijają w ten sposób remontowane Rondo Jeziorańskiego i zakorkowane ulice Reymonta i Wyspiańskiego. Problem ten był jednym z tematów spotkania Rady Osiedla Święty Łazarz z policją.

Mam wrażenie, że powstała tutaj nowa trasa komunikacyjna. Kierowcy jadą od ulicy Reymonta przez Park Kasprowicza i wyjeżdżają koło City Parku lub na ulicę Jarochowskiego, na wysokości Niegolewskich. Kierowcy są tak sprytni, że omijają pachołki i wjeżdżają na trawnik - uważa Tomasz Wojciechowski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Święty Łazarz.

Policjanci zadeklarowali, że w Parku Kasprowicza i w okolicach Areny pojawi się więcej patroli. I faktycznie póki co słowa dotrzymali. W ostatni piątek października na gorącym uczynku został złapany jeden z kierowców, który jeździł po terenie Parku Kasprowicza.

Rada Osiedla Święty Łazarz chce także złożyć wniosek o montaż szlabanu i kolejnych blokad wjazdu na terenie Parku Kasprowicza. W tym celu osiedlowi radni chcą się spotkać z POSiR, który jest zarządcą hali Arena.


Fot: Tomasz Wojciechowski (1-7), Janusz Ludwiczak (0,8-12)

ZOBACZ TAKŻE: Radni rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie

Komentarze (10)

25-02-2012 12:50:59
john.pusher
Park kasprowicza będzie ciągle rozjeżdżany, bo nie został rozwiązany prblem miejsc parkingowych w czasie imprez na Arenie ,pdczas gdy możnaby np. umożliwić odpłatnie w sobote i w niedziele zorganizować czasowy parking na placu przy szkole na Wyspianskiego a dzewa,które i tak marnieją od soli po zimie posadzić na ulicy Jarochowskiego na boisku szkolnym i po stronie parku Kasprowicza . Zieleń by była a miejsc parkingowych by przybyło
10-11-2011 12:52:00
morlock
@tonny. Poprawka do Twojego postu- blokady powinny byś zamontowane na wjazdach po obu stronach stadionu Energetyka przy wjeździe na teren Parku Kasprowicza od Reymonta. Od Wyspiańskiego starczy to co tam (czasem ) bywa - szkoleniowy patrol z Taborowej albo okazjonalna Straż Miejska(hmm Miejska:-) ).
10-11-2011 12:30:23
morlock
@kaśka odnośnie Parku Wilsona.Twój wpis świadczy że nieczęsto bywasz liczyć "dzikie" kaczki w parkowych stawkach lub obcować z Palmiarnią:-) Późnymi wieczorami po alejkach jadą patrole ale w dzień (jeśli otwarta) to trasa sporadycznego (cwaniackiego?) ruchu między Matejki i Śniadeckich. Jak kmiotek beszczelny jest to i potrafi zatrąbić na babki z wózkami (na parkowych alejkach).Kundlowaty jakiś ten Poznań się zrobił.
09-11-2011 19:48:56
kaśka
lepiej nie rzucaj takich pomysłów, bo jeszcze faktycznie Arenę odgrodzą tak jak Kulczykowa odgrodziła park przy Starym Browarze.
09-11-2011 11:50:45
tonny
Przy każdych targach i imprezie organizowanej w Arenie park Kasprowicza zamienia się w jeden wielki parking. Teraz faktycznie powstaje nowa trasa komunikacyjna. Typowi Polacy. W Skandynawii takie zachowanie byłoby nie do pomyślenia. Policja i straż miejska powinna częściej zaglądać na Arenę. A zawsze można iść w ślady pani Kulczyk i park Kasprowicza odgrodzić tak jak został odgrodzony park Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Na poważnie jednak od wjazdu na Reymonta powinien zostać zamontowany szlaban, od strony Wyspiańskiego i Jarochowskiego blokady wjazdu.
09-11-2011 11:02:13
S.
Jak najszybciej zamontować szlaban!
09-11-2011 10:46:30
kaśka
Jeszcze chwilę i zaczną wjeżdżać do Parku Wilsona.
09-11-2011 08:39:27
poiluyt
to już jest szczyt chamstwa, normalnie, mam nadzieję, że gnojowi porządny mandat walnęli
09-11-2011 07:17:11
pieszy
na bydło stosuje się opłotowanie pod napięciem
09-11-2011 04:25:15
ot
taaa a miedzy 22 a 23 niemal codziennie (niezależnie od remontów) przejeżdza przez arene bodajże różowe seicento choc moze to tico, nigdy nie dojrze. ktos widac sobie skraca droga z pracy do domu ;)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: