Policjanci skontrolowali taksówki przy dworcu: 16 mandatów i jeden pijany kierowca
14-03-2018 00:26   Janusz Ludwiczak
16 nałożonych mandatów i jeden kierowca z zatrzymanym prawem jazdy – to wyniki kontroli taksówkarzy, jakie przeprowadzili policjanci z drogówki.

W ubiegłą środę 7 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we współpracy z Urzędem Miasta Poznania i Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili w rejonie dworca Poznań Główny działania pod kryptonimem "TAXI".

Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym m.in. przez kontrolę stanu technicznego pojazdów Taxi oraz sprawdzenie prawidłowości poboru opłat z tytułu świadczenia usług na terenie miasta Poznania w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych przedsiębiorców. – wyjaśnia podkom. Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze kontrolowali posiadanie przez kierujących aktualnych licencji na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób taksówką osobową lub potwierdzeń złożenia wniosków o wydanie zezwolenia zgodnie z Ustawą o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób, posiadanie przez kierujących innych dokumentów uprawniających do kierowania i użytkowania taksówki ( legalizacja taksometru, badania lekarskie, psychologiczne), stan techniczny pojazdów, trzeźwość oraz wyposażenie pojazdu w kasy fiskalne oraz prawidłowe oznakowanie pojazdu wynikające z Uchwały Rady Miasta Poznania z dnia 21.03.2006 roku – dodaje Aleksandra Tomczyk z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali w sumie 105 taksówek. Nałożonych zostało 16 mandatów. Okazało się również, że jeden z taksówkarzy był pijany.

Funkcjonariusze ujawnili również jednego kierującego taksówką znajdującego się w stanie nietrzeźwości – tłumaczy podkom. Maciej Święcichowski.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Spotkanie z wiceprezydentem Mariuszem Wiśniewskim ws. przebudowy Rynku Łazarskiego

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 1

21

mar

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 2

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Are We There Yet? - wernisaż wystawy fotografii Ewy Kubiak i Piotra Machy

pod naszym patronatem

22

mar

do 25-03-2018
09:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: