Dlaczego runęło 20 metrów murowanego ogrodzenia w Parku Wilsona?
19-01-2018 12:54   Janusz Ludwiczak
Inspektorzy nadzoru budowlanego wyjaśniają dlaczego we wtorek runął mur, odgradzający Park Wilsona od nieruchomości mieszkalnych w rejonie ulicy Śniadeckich i Głogowskiej.

Przypomnijmy. We wtorek przed południem zawalił się mur, stanowiący ogrodzenie Parku Wilsona. Mur graniczny zawalił się na długości 20 metrów. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej i policja. Strażnicy wraz z psami poszukiwawczymi przeszukiwali gruzowisko, gdyż istniało ryzyko, że mur mógł przygnieść często przebywające na tym terenie osoby bezdomne. Inspektorzy nadzoru budowlanego wyjaśniają, dlaczego murowane ogrodzenie zawaliło się.

Właściciel nieruchomości został zobligowany do zabezpieczenai terenu i dostarczenia nam dokumentacji. Mur znajdował się na działce, należącej częściowo do Palmiarni Poznańskiej, a w znacznej części do nowego właściciela, który planuje tutaj inwestycje. Z pewnością nie jest to katastrofa budowlana, gdyż nie zawalił się budynek, a jedynie ogrodzenie terenu. Do inwestora będzie należała decyzja czy i w jaki sposób ogrodzenie będzie odbudowane – powiedział mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Właścicielem terenu, na którym zawalił się mur jest firma Garvest, która jest jest jednym z inwestorów biurowca Bałtyk. Inwestor już we wtorek wieczorem rozpoczął zabezpieczanie gruzowiska. Obiektu ma strzec również ochrona.

Zabezpieczyliśmy teren w sposób tymczasowy. Mur się przewrócił, ale nie mamy jeszcze planów czy ogrodzenie odbudujemy i w jakiej formie. Na pewno coś z tym zrobimy – tłumaczy Michał Włodarczyk z firmy Garvest.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa budowlana w Parku Wilsona. Runęło 20 metrów muru granicznego

ZOBACZ TAKŻE: Inwestor budujący biurowiec Bałtyk na tyłach Parku Wilsona planuje wybudować luksusowe osiedle

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

22-01-2018 20:15:20
M.
Na wizualizacjach inwestycji muru nie ma. Też mnie to dziwi, że to do dobrej woli dewelopera zależy czy mur zostanie odbudowany. Park jest zamykany po zmroku dla zwiedzających. Czy mieszkańców nowych domów ten zakaz nie będzie dotyczył? A może za chwilę dowiemy się, że i samochody nocą będą parkowane na alejkach?
22-01-2018 19:26:04
swojak
Mim zdaniem to nie jest przypadek. Palmiarnia powinna jak najszybciej oddzielić swój teren od terenów developera
19-01-2018 16:50:42
Albin
Czyli wyszło na moje: zawalił się 'inwestycyjnie'. Zaraz zaraz, to Garvest ma decydować, czy odbudowywać? Palmiarni nie zależy na odgrodzeniu terenu parku? Bo zaraz się okaże, że nowe osiedle będzie miało publiczny, miejski park jako 'przepisowe' tereny zielone... I nie chcę być złym prorokiem, ale jak oszczelinują działkę betonem, to wody podziemne omijając te ściany podmyją kamienicę z Magnolią i dopiero będzie katastrofa budowlana.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018
► WIĘCEJ: www.29dni.lazarz.pl

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

17:45
Biuro Rady Osiedla Święty Łazarz - Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych (bud.B) ul. Wyspiańskiego 27
XXXLIV sesja (nadzwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: