Po 14 latach "Euruś" zniknął z Głogowskiej
28-12-2017 21:47   Janusz Ludwiczak
Funkcjonujący przez 14 lat bar mleczny z kawiarnią "Euruś" został zlikwidowany. MTP nie przedłużyły umowy z Gastronomiczną Spółdzielnią Spożywców "Społem".

Od 2003 roku przy ul. Głogowskiej 18 znajdował się bar mleczny z kawiarnią "Euruś". Na początku grudnia obiekt został na dobre zlikwidowany. Powodem takiej sytuacji było nie przedłużenie umowy pomiędzy Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, do których należy lokal, a Gastronomiczną Spółdzielnią Spożywców "Społem".

Też strasznie nad tym faktem ubolewamy ale niestety lokal nie należał do nas . W związku z tym niezwłocznie na Grunwaldzie otworzyliśmy bar Miniaturka przy ul. Krauthofera - (tym razem we własnym lokalu). Wszystkich mieszkańców Łazarza zapraszamy codziennie na pyszne obiady – tłumaczy Agnieszka Koberska, kierownik działu handlowego "Społem" Gastronomiczna Spółdzielnia Spożywców.

GSS "Społem" otworzył za to nowy bar mleczny "Miniaturka" przy ul. Krauthofera 18/52, którego nazwa nawiązuje do funkcjonującej przez 56 lat kultowej "Miniaturki" przy ul. Matejki.

To kolejna placówka gastronomiczna, która znika z tej części Głogowskiej. Na początku 2014 roku zlikwidowana została amerykańska restauracja Mc Donald`s, która przez 20 lat funkcjonowała przy ul. Głogowskiej 14, w pobliżu Dworca Zachodniego. Teraz znajduje się tam Wejście Południowe MTP.


Komentarze (4)

03-01-2018 00:25:51
czytelnik i spacerowicz
Jeszcze trochę i na Głogowskiej będzie kosmiczny wybór, gdzie zjeść: albo Żabka, albo Biedronka. Naszych krajowych sklepów spożywczych już praktycznie nie ma, za to wszędzie wciskają się zagraniczne sieci...
30-12-2017 11:51:36
poznanianka
.To prawda kiedyś te dania były lepszej jakości, po prostu smaczniejsze .Ale na ul. Głogowskiej gdzie królują banki i sklepy z odzieżą ślubną lub " do wynajęcia " to bar był szybką możliwością zjedzenia posiłku.Może i tańszą , ale to dyskusyjne.Przynajmniej odcinek ul. Głogowskiej od Gąsiorowskich do Mostu Dworcowego' był dla poznaniaków i przyjezdnych, przyjażniejszy gdzie było mozna zjeść i odpocząć.
30-12-2017 09:22:03
koneser
Nie zgadzam się z opinią Michała bo Euruś miał swój klimat, miłą obsługę i dogodne miejsce dla turystów i mieszkańców. A o jakości potraw serwowanych można podyskutować, to rzecz gustu i smaku. Ja byłem zadowolony i szkoda, że kolejny bar znika z mapy Poznania:(
29-12-2017 15:28:11
Michał
Niestety ale od kilku lat , dania serwowane w Miniaturce byly nie dobre. Kiedyś pierogi leniwe byly tam pyszne , zupa pomidorowa również byla genialna.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: