Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto wspólnie z Targami planują wybudować parking wielopoziomowy na terenie torów łuczniczych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto wspólnie z Targami planują wybudować parking wielopoziomowy na terenie torów łuczniczych
18-12-2017 09:16   Janusz Ludwiczak
Łucznicy z klubu sportowego Surma obawiają się o swoją przyszłość. Na terenie łuczniczym przy ul. Reymonta ma powstać parking wielopoziomowy, który ma służyć dla gości odwiedzających halę Arena, która ma zostać gruntownie zmodernizowana – dowiedział się portal lazarz.pl.

Jak już informowaliśmy 1 stycznia Międzynarodowe Targi Poznańskie przejmą Arena. To właśnie miejska spółka, jaką są MTP, a nie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zarządzać halą widowiskowo-sportową w Parku Kasprowicza. Areną. W 2019 roku Targi przeprowadzą gruntowną modernizację obiektu, która będzie kosztować od 35 do 45 milionów złotych. Plany zakładają remont instalacji przeciwpożarowych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, oświetlenia i nagłośnienia. Zwiększona ma zostać również liczba miejsc na widowni z obecnych 4 200 do 6 000. W planach jest również budowa parkingu i to niepokoi łuczników z klubu sportowego Surma, którzy trenują w pobliżu Areny. Na terenie toru łuczniczego Miasto i Targi planują wybudować parking wielopoziomowy.

Dowiedzieliśmy się przez przypadek o tym, że na terenie torów łuczniczych ma powstać parking wielopoziomowy. Przez wiele lat tereny te były przeznaczone na cele sportowo-rekreacyjne. Obawiamy się o swoją przyszłość. Proponuje nam się teren Woli. Przygotowanie samego terenu będzie wielokrotnie wyższe niż 1,5 mln zł - będzie trzeba wyrównać teren, wybudować szatnię – żali się Aleksander Michalski z Klubu Sportowego Surma.

W naszym klubie trenują łucznicy, którzy odnoszą wiele sukcesów. Mamy już kilku mistrzów Polski. Opieramy się głównie na młodzieży, tutaj mają dobry dojazd, jesteśmy prawie w samym centrum. Jesteśmy na obiekcie z ponad 60-letnimi tradycjami, są to najstarsze tory łucznicze w Polsce, przygotowane do wielu imprez – mówi nam Aleksander Michalski.

Planami Miasta i Targów zaskoczeni są łazarscy radni, którzy dowiedzieli się o tym podczas ostatniej sesji.

Pierwszy raz o tym słyszymy, jesteśmy zaskoczeni. Wielokrotnie mówiło się o tym, że parking ma powstać przy ul. Wyspiańskiego na terenie obecnego parkingu lub przy ul. Reymonta, ale nie na terenie torów łuczniczych ale na istniejącym parkingu w pobliżu Chociszewskiego czy na terenie Energetyka – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Wiceprezydent Tomasz Lewandowski nie zaprzecza, by na terenie torów łuczniczych miałby powstać parking wielopoziomowy.

Wspólnie z Targami i POSiR-em wypracujemy rozwiązanie, które będzie dla wszystkich dobre. Będziemy rozmawiali z klubem na temat różnych scenariuszy i rozwiązań – uspokaja w rozmowie z portalem lazarz.pl Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Parking w niedalekiej odległości od Areny jest niezbędny, jeśli hala ma dalej funkcjonować. Targi chcą wpompować 45 mln zł w modernizację tego obiektu to po to, żeby odbywały się tam znacznie większe imprezy. Musimy dysponować dużą liczbą miejsc postojowych, łatwo dostępnych, w niedalekiej odległości od Areny – przekonuje wiceprezydent Tomasz Lewandowski.

O przyszłości łuczników i planach budowy parkingu wielopoziomowego mają rozmawiać dzisiaj poznańscy radni podczas Komisji Sportu.

To jest początek problemów, które przewidywaliśmy w momencie kiedy miasto podjęło decyzję o przekazaniu Areny Targom. Z podobnymi problemami przyjdą kluby, które trenują w Arenie. Słyszałam o propozycji przeniesienia klubu Surma na tory łuczników przy parku Wodzicki. Niestety jest to teren, który po każdej ulewie jest zalewany – podsumowuje Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.


Aktualizacja 18.12. 2017 godz. 21:09: Sprawa przyszłości "łuczników" przy Arenie omawiana była podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Kultury Sportu Rady Miasta.

Poprosiliśmy o spotkanie z panem prezydentem, niestety po raz kolejny nie było go na komisji. Nikt nie umiał nam odpowiedzieć o planach, bo trudno, żeby o planach wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego wypowiadał się dyrektor POSiR czy dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk. Zadziwiający jest fakt, że o planach wydzierżawienia Areny przez MTP dowiedzieliśmy się z prasy. Tak samo nikt nie informował nas radnych i sportowców o planach wybudowania parkingu – mówi Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

W projekcie planu miejscowego dla Parku Kasprowicza jest przewidziana niska zabudowa mieszkaniowa. Czy nie ma to czasem na celu ubieganie się o warunki zabudowy na budowę parkingu? – dodaje radna Joanna Frankiewicz.

Poznańscy radni o planach Miasta i Targów mają rozmawiać z wiceprezydentem i zainteresowanymi stronami na początku stycznia.


Komentarze (9)

20-12-2017 20:04:48
Tomek
Pani Dudziak - a co się dzieje z planem, o który tak Pani niby walczyła 3 lata temu? Nadal ciszaaa... Ani zmiany Studium, ani uchwalenia Planu... Brawo, a teraz mówi się o jakieś zabudowie mieszkaniowej (patrz wypowiedź Pani Frankiewicz).
20-12-2017 10:49:33
Podstawa
Żadnych biurowców, teren ma pozostać zielony i ma być parkiem. Arena jest w centrum miasta, można do niej dojść pieszo z przystanku tramwajowego, autobusowego, albo z nieco bardziej oddalonego miejsca parkingowego. Karać wszystkich, którzy wjeżdżają do parku samochodami. Pokolenie temu wyglądali na świat z furmanki, a dzisiaj najchętniej do samej Areny wjechaliby tymi swoimi samochodzikami....
20-12-2017 10:27:19
tom
juz dawno powinny byc zbudowne te biurowce które planowano... powinny byc z dużym parkingiem wielopoziomowym który poń-pt by był dla pracowników a w weekendy dla imprez z areny... MTP by nie traciło kasy na parking a miały by dostęp dzięki odp zapisom
20-12-2017 10:09:09
goood one
Moim zdaniem dobra decyzja zwłaszcza, dlatego że obecnie park jest rozjeżdżany we wszytskie strony przez kieroców, którzy nic sobie nie robią z zakazu. Stare tory nikt po nich nie będzie płakał a klub łuczniczy może się dogadać z jakąś szczelnicą.
20-12-2017 07:57:44
x
Tak jest @Pozna. Ktoś ma obsesję na punkcie zniszczenia parku. Jak nie z jednej strony, to z drugiej. Nie powiodło się z likwidacją pływalni (obok której stanie teraz wrotkarskie monstrum), to przyszedł czas na tory łucznicze. MTP daje pieniądze, to znaczy może robić co chce? I będzie decydować o reszcie parku?A radni jak zwykle bezradni? @Tomek - dobry pomysł na parking. I jeszcze - jaka "niska zabudowa mieszkaniowa" na terenie parku?
19-12-2017 20:43:50
Tomek
A dlaczego nie może on powstać w miejscu obecnego parkingu przy Reymonta? Połączyć to z parkingiem basenów, torów wędkarskich, może nawet pod ziemia?
19-12-2017 10:01:03
Filip
Ciekawe co się stanie w takim przypadku ze schronem OPL przy ul. Wyspiańskiego. Zostanie rozebrany? Jeśli tak to brawo. Kolejny kawałek historii miasta do rozmontowania.
18-12-2017 19:57:07
jatoja
Pozdrawiam Teresę de domo Waszak która pierdylion lat temu jako chowaniec tego klubu łuczniczego stanęła na podium w Ułan Bator. I choć nie trawię lekarzy to jednak robię wyjątki dla np. koleżanki ze szkoły :-). A w temacie, 100/100 dla @ Pozna bo nieużytków na Arenie i w okolicy jest tyle by decydenty odzajączkowały się od Surmy/Leśnika.
18-12-2017 10:57:00
Pozna
Kolejny etap niszczenia parku, jego destrukcji i zmniejszania powierzchni zielonej, biologicznie czynnej!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: