Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Pieniądze przekazaliśmy w 2015 r. Do dziś się nie doczekaliśmy remontu" – co dalej z halą SP69? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Pieniądze przekazaliśmy w 2015 r. Do dziś się nie doczekaliśmy remontu" – co dalej z halą SP69?
27-11-2017 01:23   Janusz Ludwiczak
– W 2015 roku przeznaczyliśmy środki na remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 69. Jest gotowa dokumentacja. Do dnia dzisiejszego nie doczekaliśmy się – radna Lidia Dudziak zaapelowała do wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego o remont "balonu" na terenie Zespołu Szkół nr 8 przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Winklera.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty i Wychowania poznańscy radni rozmawiali o projekcie budżetu miasta na 2018 rok w zakresie inwestycji szkolnych. Radna Lidia Dudziak zaapelowała do wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego o to, by w końcu została wyremontowana hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 69.

Pieniądze na remont hali przeznaczyliśmy w 2015 r. z budżetu miasta i w 2016 roku zapowiedziano środki na realizację remontu. Niestety do dzisiejszego dnia się nie doczekaliśmy. Jest gotowa dokumentacja. Kiedy w końcu doczekamy się remontu? – apelowała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania.

Odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski wyjaśnia, że miasto stara się o zwrot 17 milionów złotych od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach kosztów poniesionych za wdrożenie reformy oświaty, która weszła w życie z początkiem września.

Sukcesywnie remontujemy obiekty sportowe przy szkołach, godząc to z coraz większymi wydatkami związanymi z rządową reformą oświaty. Gdyby nie te koszty mielibyśmy szansę na remont hali – wyjaśnia wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Tzw. "hala balonowa", czyli polowa hala sportowa pod namiotem została zbudowana w 2005 roku. W obiekcie uczniowie mają nie tylko zajęcia wf, ale również kształcą się w kierunku akrobatyki i judo. Koszt inwestycji szacowany jest na 1 mln zł.

Radni z Komisji Oświaty i Wychowania zdecydowali, że na kolejnym posiedzeniu zgłoszą poprawki do projektu budżetu.

Jak udało nam się dowiedzieć mający większość w Radzie Miasta Poznania klub radnych PO zamierza zgłosić poprawkę, w której chce przeznaczyć 1,5 mln zł na remont "balonu" przy SP69.


Komentarze (14)

01-12-2017 14:55:52
M.Łazarz
Proszę nie pisać nieprawdziwych informacji "okazało się, że za te "nasze pieniądze" będzie wyremontowany dach w innej szkole."Nikt nie zabrał z budżetu pieniędzy na dach.W budżecie Miasta były środki na projekt remontu balonu i zostały one na ten cel przeznaczone i zrealizowane.W tym roku radni osiedlowi wspólnie z radnymi miejskimi zawnioskowali o środki na remont sali "balonu" w roku 2018.W październiku zapewniono radnych osiedlowych o zabezpieczeniu środków na w/w cel.
01-12-2017 11:09:32
rodzic
Pamiętam, jak dwa lata temu cieszyliśmy się, że są pieniądze na remont "balonu"-jednak okazało się, że za te "nasze pieniądze" będzie wyremontowany dach w innej szkole. Balon jest w opłakanym stanie, moje dziecko kilka razy w tygodniu ćwiczy tam od 7.10, balon dogrzewany jest dmuchawą, która -najprawdopodobniej -uruchamiana jest rano. Sparowana woda cieknie po ścianach. Latem ukrop i duchota. Warunki nie sprzyjające skupieniu się na treningach. Szkoda... Aha jest to SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO!
30-11-2017 21:19:21
As
Czasy rozwoju gospodarczego, rozwoju technologii, komunikacji, po kolejnej reformie szkolnictwa. KEN w polityce Państwa wyraźnie podkreśla jaką rolę odgrywa edukacja młodego człowieka. Jak kształtować tych młodych ludzi w oparciu o starannie dobrane programy edukacji, gdzie edukacja to nauka jak i wychowanie. Jaki wiec kierunek rozwoju przybiera budynek szkoły, w której kapie deszcz na głowę ucznia. Czy to prowokacja czy zachęta????? Oburzające! Decyzyjni widać że giną w dokumentach, formularzach, procedurach, których do końca nie rozumieją. Dajcie tym młodym przyszłym naukowcom, sportowcom, mistrzom Polski w wielu dziedzinach Godne warunki rozwoju i edukacji.
30-11-2017 19:51:23
Mikołaj
Biedne dzieci przez okres zimowy nie mogą ćwiczyć.Temperatura spada do -10 C na balonie .W takich warunkach się nie da.Pomyślcie przez chwile o tych biednych dzieciakach które nie mogą ćwiczyć ,a potem zaczynają na wiosnę zakwasami.Mam nadzieje ze nasze dzieci doczekają się wymarzonej hali sportowej .
30-11-2017 13:48:12
Rodzic
Wstyd że dzieci muszą trenować w takich warunkach
30-11-2017 13:28:48
Mama zawodnika
Wytrwale czekam na remont "balonu" od lat .Mam nadzieję ,że tym razem żadne przeszkody finansowe nie staną na drodze małym sportowcom do godnego trenowania.
30-11-2017 12:13:45
mama
Szkoda,że taka dyscyplina sportu jak akrobatyka jest pomijana na każdym kroku w Poznaniu! Mamy wiele utalentowanych dzieci i super trenerów,ale niestety warunki w którym przychodzi im trenować i często uniemożliwia to w ogóle trening są skandaliczne!Niech Poznań się tym w końcu zainteresuje!!!!!
29-11-2017 20:19:11
Rodzic
Mam dzieci w tej szkole i warunki jakie panują na balonie są skandaliczne!Zimą jest mróz,jak pada deszcz to balon przecieka,z kolei jak jest gorąco to na balonie jest straszny upał.Nie wiadomo co lepsze?!Nie wspominam już o szatniach!Nasze dzieci z zapałem trenują po kilka godzin dziennie,reprezentując nasze miasto na zawodach- wstyd i hańba,warunki są skandaliczne,często uniemożliwiające trening!!!
28-11-2017 10:24:32
ikraa
Niewygórowana cena za odnowienie obiektu na lata.Trawa na miejskim czy Malta z górką nawet tej kwoty nie zauważą, więc chyba warto :-) Zdrowie i pasje dzieci są dobrem ponadczasowym i bezcennym.
27-11-2017 22:33:03
M.Łazarz
Radni Osiedla wnioskowali o środki finansowe na remont sali ( balonu ) do radnych PO i otrzymaliśmy informację że środki na ten cel zostaną zabezpieczone w budżecie na rok przyszły.Dzisiaj na konsultacjach budżetu w Urzędzie Miasta także zgłosiłam wniosek o zabezpieczenie środków na remont.
27-11-2017 19:53:16
TRENER
Zapraszam szanownych radnych na trening w dniu w którym pada deszcz i jest około O stopni, po ścianach cieknie woda na hali, w magazynie i w szatniach. Ściany się sypią, tynk spada, drzwi nieszczelne. Przed Świętami organizujemy zawody dla dzieci serdecznie zapraszamy, o terminie powiadomimy. Serdecznie dziękuję Pani Lidii Dudziak za walką o znośne warunki na zajęciach dla dzieci.
27-11-2017 18:09:32
Olka
W takim mieście jak Poznań przyszli zawodnicy trenują w takich fatalnych warunkach ... Wstyd!
27-11-2017 13:55:03
W
W takich warunkach trenują przyszli mistrzowiecto skandaliczne
27-11-2017 09:12:50
ZM
To szkoła z pasją! Smutne niestety jest to, ze na wspieranie talentów w tym mieście, pieniędzy nie ma ... Miejmy jednak nadzieję, ze tym razem zdrowy rozsądek zwycięży i Prezydent pieniądze jednak znajdzie! Ścieżki rowerowe mogą chyba poczekać ... Ostatecznie nadzieja umiera ostatnia ...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: