Arena zawodów
22-11-2017 12:46   Janusz Ludwiczak
W najbliższy piątek do Areny powinni szczególnie zawitać uczniowie gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych. Odbędą się tam targi edukacyjne "Arena Zawodów", podczas których będzie można zobaczyć i poznać różne profesje.

Już po raz trzeci miasto realizuję kampanię "Szacun dla zawodowców", której celem jest zachęcenie uczniów do wybrania szkolnictwa zawodowego i związaniem swojej przyszłości z z nauką konkretnego fachu - mechanika, krawca czy budowlańca, na którego w tym roku kładziony jest szczególny akcent.

Akcja "Szacun dla zawodowców" przynosi duże efekty, ponieważ wzrasta liczba chętnych, którzy uczą się w technikach i szkołach branżowych. Przez dłuższy czas były one niedoceniane, dlatego pojawiły się pewne braki na rynku pracy. Chcemy je nadrobić. Dla nas ważne jest to, aby trafiać do młodych ludzi w sposób konkretny – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W Poznaniu są 22 szkoły zawodowe, które kształcą w 60 profesjach. Jaką szkołę wybrać i dlaczego taką będzie można przekonać się w najbliższy piątek w Arenie podczas targów edukacyjnych "Arena Zawodów". Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się ze stoiskami związanymi z m.in. budownictwem, mechatroniką, transportem czy technologią drewna.

Zaznaczam, że "Arena Zawodów to nie są typowe targi edukacyjne. Jest to raczej impreza w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób propagująca wiedzę o zawodach, po to, by uczniowie, którzy myślą o ich zdobyciu przekonali się na własne oczy, "czym to się naprawdę je." Przygotowaliśmy 13 wysp dla poszczególnych branż, na których będzie można w sposób praktyczny zapoznać się z ponad sześćdziesięcioma profesjami, w których kształcą nasze i powiatowe szkoły. To doświadczenie pozwoli, mam nadzieję, podjąć uczniom decyzję o tym, jaką ścieżką kariery chcą tak naprawdę podążyć – zapowiada Renata Jocz z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Targi edukacyjne "Arena Zawodów" odbędą się w piątek, w godz. od 10:00 do 15:00. Wstęp wolny.


Fot: archiwum lazarz.pl, Urząd Miasta

ZOBACZ TAKŻE: Szkoły na Targach

Komentarze (1)

22-11-2017 22:16:16
An
Szkoda ze w takich godzinach, bo dzieci w szkole do 15.30

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

gru

do 21-12-2017
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Puchar 5 Milionów

21

gru

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Z wysokiego nieba" - koncert kolęd i pastorałek

24

gru

11:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wigilia dla osób potrzebujących i samotnych

26

gru

16:00
Dworzec Letni (peron 4b)
Inscenizacja przyjazdu Mistrza Ignacego Paderewskiego do Poznania - 99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

28

gru

17:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
„Gwiazdo świeć, kolędo leć!”

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: