Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzka Policja apeluje: "zachowajmy ostrożność wobec zauważonych bezdomnych na klatkach" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzka Policja apeluje: "zachowajmy ostrożność wobec zauważonych bezdomnych na klatkach"
13-11-2017 11:34   Redakcja
Bezdomność jest jednym z najbardziej dotkliwych współczesnych problemów społecznych i postrzegany jest jako kwestia ogólnoświatowa. Z roku na rok zauważamy narastające tempo tego zjawiska. Co dwa lata zimą odbywa się liczenie osób żyjących w schroniskach, na ulicach, w pustostanach i altankach działkowych. Ostatnie liczenie miało miejsce w dniach 21-22 stycznia 2016 . i dało wynik ponad 36 tys. osób, w tym aż 1,9 tys. dzieci.

Przyczyn bezdomność można upatrywać nie tylko po stronie negatywnej jak np. alkoholizm czy narkomania. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele np. przejawiające się bezrobocie, eksmisje, rozpad rodziny, przemoc w rodzinie, bezrobocie, powrót z zakładu karnego, choroba powodująca wykluczenie społeczne, powrót ze szpitala psychiatrycznego, brak tolerancji społecznej, opuszczenie domu dziecka, uchodźstwo. Na co dzień bezdomni żyją głównie z tego, co dostaną od organizacji charytatywnych. Ludzie bezdomni często nie mają najbliższych, którzy mogli by im pomóc zwłaszcza w tak trudnym okresie jak jest zima. Nie pozostańmy obojętni na los ludzi, którzy potrzebują pomocy.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Komisariat Policji Poznań Grunwald zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach oraz innego typu pomieszczeniach niemieszkalnych.

Nie przechodźmy obojętnie obok ludzi, którzy często nie z własnego wyboru, a w wyniku sytuacji życiowej są skazani na taki, a nie inny los. Nasz mały gest, zwrócenie uwagi na kogoś kto potrzebuje pomocy może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni być może w przyszłości i my będziemy potrzebować czyjejś pomocy.

Prosimy o zgłaszanie informacji na temat osób wymagających pomocy do:
1. Straży Miejskiej, tel. 986
2. Policji, tel. 997
3. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dział Pomocy Osobom Bezdomnym ul. Gronowa 22, Poznań tel. 61 878 17 89 (czynny poniedziałek 7:30-16:00, wtorek-czwartek 7:30-15:30, piątek 7:30-15:00).

Informacje na temat pomocy osobom bezdomnym można również uzyskać w okresie od listopada do lutego pod bezpłatnym numerem 19 515.

st. sierż. Joanna Kuchrczak
Wydział Prewencji Komisariat Policji Poznań-Grunwald


Komentarze (2)

16-11-2017 16:52:10
Negatyw
@ sphinx: Nie wiem skąd pozyskałeś owe statystyki, ale zapewne z TVP. Jest wiele sytuacji, w których korporacyjny szczur jest w stanie stoczyć się na samo dno. Psychika płata figle i trzeba podchodzić do każdego takiego tematu indywidualnie. A pomóc trzeba KAŻDEMU.
13-11-2017 13:01:14
sphinx
Bezrobocie? W tym kraju nie ma bezrobocia. Bezrobocie i bezdomność to w 90% kwestia wyboru, a nie konieczności. Jeśli ktoś woli machać flaszką niż łopatą to nie ma się tez co się dziwić potem, że nawet najbliżsi się od niego odsuwają.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: