"Na Łazarzu kierowcy są ofiarami polityki władz miasta" – politycy PiS w Kręgu {► WIDEO}
13-10-2017 00:42   Janusz Ludwiczak
"Przygotowania do wyborów rozpoczynamy z ponad rocznym wyprzedzeniem, a nie tak jak do tej pory było trzy miesiące przed" – mówił poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w poniedziałek w Klubie Osiedlowym "Krąg".

Radna PiS Lidia Dudziak zorganizowała w poniedziałek spotkanie "Porozmawiajmy o Polsce i Poznaniu", które odbyło się w należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald Klubie Osiedlowym "Krąg". Przedstawiciele placówki powiedzieli nam, że sala została udostępniona nieodpłatnie, a Klub "Krąg" pozwala na spotkania z mieszkańcami dla różnych grup.

Na spotkaniu, w którym wzięło udział nieco ponad 20 osób mieszkańcy mogli porozmawiać z politykami PiS, wśród których był poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk oraz poznańscy radni: Lidia Dudziak i Janusz Kapuściński. W spotkaniu mięli wziąć jeszcze udział posłowie Tadeusz Dziuba i Bartłomiej Wróblewski, jednak ich plany pokrzyżowała wizyta w Warszawie.

Podczas trwającego blisko dwie godziny spotkania politycy PiS mówili o dotychczasowych osiągnięciach i planach partii rządzącej na najbliższe miesięce, wśród których jest reforma sądownictwa, decentralizacja mediów, reforma służb specjalnych oraz zmiana ordynacji wyborczej.

Powinno nastąpić uszczelnienie i zobiektywizowanie procesu wyborczego. Już teraz pojawią się przezroczyste urny. Chcemy wprowadzić kamery, tak by każdy mógł śledzić proces wyborów, również po ich zakończeniu. Naszym założeniem jest przywrócenie proporcjonalności okręgów wyborczych – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, poseł PiS.

Nie zabrakło również spraw lokalnych. Najprawdopodobniej PiS wystawi Tadeusza Zyska na prezydenta Poznania.

Przygotowania do wyborów rozpoczynamy z ponad rocznym wyprzedzeniem, a nie tak jak do tej pory było trzy miesiące przed wyborami. Mamy zgłoszonego kandydata przez władze lokalne, jest nim dr Tadeusz Zysk. Wybór musi podjąć jeszcze zarząd centralny partii – zaznacza poseł Szymon Szynkowski vel Sęk.

Nie chcemy zajmować się kwestiami ideologicznymi. Na Łazarzu kierowcy są ofiarami polityki władz miasta, zdecydowano, ze promowani będą rowerzyści. Nie mam nic przeciwko rowerzystom, sam poruszam się rowerem, ale nie może być tak, że kierowcy są spychani, mają problem ze znalezieniem miejsca postojowego, które zajmują rowerzyści – twierdzy Szymon Szynkowski vel Sęk.

PiS również źle ocenia obecnego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Przez dwa lata Jacek Jaśkowiak nie rozpoczął żadnej dużej inwestycji, chyba, że za dużą inwestycję uznać budowę przejścia dla pieszych koło dworca za półtora miliona złotych. Miasto chwali się pozyskaniem środków unijnych na inwestycje. Nie byłyby one finansowane, gdyby nie wsparcie Prawa i Sprawiedliwości. To była akurat decyzja rządowa, za którą lobowali poznańscy parlamentarzyści PiS, a wsparło ich Ministerstwo Rozwoju – uważa Szymon Szynkowski vel Sęk, poseł PiS.

Zdaniem poilityków PiS prezydent Jacek Jaśkowiak za bardzo koncentruje się na sprawach osobistych, wizerunkowych i autopromocji.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (13)

17-10-2017 10:53:14
amb
@KirKor zatem pytam Ciebie szanowny KirKorze gdzie proponujesz postawic ow wielokondygnacyjny podziemny czy nadziemny parking? I czy owa lokalizacja skłonilaby Ciebie do zostawienia tam samochodu gdybys mieszkal 100, 200 czy 500m od niej? Abstrachuje zupelnie o finansach, bo przychody ze strefy napewno nie pokrylyby kosztow budowy i utrzymania rzeczonego parkingu.
17-10-2017 08:38:06
wk35
@KirKor 120 zł rocznie to żaden skok na kasę. Nawet jeśli wszystkie pieniądze z tego szłyby na budowę parkingów wielopoziomowych, to za te pieniądze w ciągu roku dałoby się zbudować może ze 20 miejsc. Strefa to przede wszystkim wymuszenie rotacji aut - już nie będzie tak, że osoby spod Poznania przyjeżdżają autem na Łazarz, parkują i jadą dalej tramwajem, żeby nie płacić za parkowanie na Starym Mieście lub Jeżycach. Aby SPP dawała najlepsze efekty (czy np. w trakcie targów) konieczne są zmiany w prawie, aby można było pobierać opłaty przez całą dobę także w weekend.
16-10-2017 22:24:38
KirKor
W strefie płatnego parkowania miejsc parkingowych w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz nocnych nie przybędzie,a każdy właściciel auta 120 zł.rocznie do kasy na utrzymanie parkingowych wpłaci. Gdyby za wdrożeniem strefy płatnego parkingu szły prace realizujące budowy parkingów podziemnych lub naziemnych wielokondygnacyjnych finansowanych chociaż w części z zabranych pieniędzy kierowcom to byłby to przykad rozsądnego podejścia do tematu. Sama strefa to skok na kasę właścicieli samochodów - czytaj mieszkańców ŁAZARZA.
16-10-2017 06:32:25
Tomek
Dokładnie. Jak najszybciej strefa dla Łazarza!
15-10-2017 21:24:11
amb
Miasto ma swoją pojemność, także jeśli chodzi o samochody. Jeśli ktoś twierdzi że potrzebujemy więcej miejsc parkingowych to niech zaproponuje gdzie je utworzyć? Bo bynajmniej nie na ulicach gdzie w newralgicznych miejscach pewnie z 20% samochodów parkuje niezgodnie z ogólnymi zasadami kodeksu drogowego. Może zlikwidujmy park albo wyburzmy z 2 lub 3 kwartały? Padnie na moja kamienicę czy Twoją? Napewno nie na kamienicę p. Szynkowskiego... Zeby nie było wątpliwości też jeżdzę codziennie samochodem i nie mam problemu żeby zaparkować, może nie przy swojej bramie, ani sąsiedniej ale gdzieś zawsze jest legalne miejsce. Z niecierpliwością czekam na strefę płatnego parkowania, wtedy okaże się czy problem parkowania jest rzeczywiście problemem mieszkańców. Bez szastania niezweryfikowanymi tezami i populistycznymi hasłami...
14-10-2017 17:38:38
wk35
@Mieszkaniec łazarza M A ja zakładam, że nie oglądasz świata inaczej niż zza kierownicy auta. Po co takie wstawki? Czy fakt, że jest kierowcą, oznacza, że muszę mieć gdzieś potrzeby pieszych i patrzeć tylko na własne potrzeby? Uwierz, że są ludzie, którzy potrafią spojrzeć na świat z różnych perspektyw.
14-10-2017 08:10:57
Tomek
Z takim podejściem mają zagwarantowania porażkę w pierwszej turze. Większość mieszkańców fyrtla ma dość samochodow na Lazarku.
13-10-2017 23:51:16
do mieszkaniec Łazarza M
Nie kłam. Były konsultacje w Pireusie. Pełna sala. Nie wiem co to są słupki dla rowerzystów ale wszelkiego rodzaju słupki są stawiane w miejscach gdzie parkowanie jest nielegalne. Misy drzew, skrzyżowania itd... I załóż sobie fasebooka bo tu się nie da normalnie porozmawiać.
13-10-2017 21:56:23
paramido
To jakieś jaja... Rozjeżdżany przez auta Łazarz, w dużej mierze spoza Poznania, zostaje delikatnie (chociaż wizualnie zauważalnie) dostosowany do innych środków transportu, a tu takie głosy? Tym bardziej, że ze zdjeć wynika, że te 20 osób, ktore brały udział w spotkaniu, nie są raczej kierowcami. Kompromitacja cz.I Czy wyciągną wnioski? Raczej nie, bo chcą za wszelką cenę odróżnić się od Jaśkowiaka. Żal...
13-10-2017 17:09:39
Pieszy Miejski
Przystanek przy rynku łazarskim jest za wąski zdaniem PINB na potrzeby dwóch pasów dla aut. Wysepka przy tym przystanku ma 108 cm i strach na niej stać.Przy WBK nie da się normalnie przechodzić, bo wiara czeka na światła, do bankomatu. Auta prują jak szalone. Przy P&P miejsca wyznaczone do parkowania w sposób zmuszający do jeżdżenia po chodniku. I tak można wymieniać. Ten Pan to chyba na konferencję został zrzucony ze spadochronu bo ewidentnie spaceru po Łazarzu nie zaliczył.
13-10-2017 16:39:01
Mieszkaniec łazarza M
wk35 zakładam, że nie jeździsz samochodem. Stwierdzam to po dwóch idiotycznych komentarzach tutaj. Po pierwsze, tak zabierają nam miejsca postojowe przykład niezliczone ilości słupków dla rowerzystów ( Rynek Łazarski, Wyspiańskiego, Lodowa, Chociszewskiego itp.) dodam że większość z nich wcale nie jest zajmowana przez rowery. Po drugie mieszkańcy w budżecie obywatelskim serio? Osobiście wysyłałem do radnych wnioski (konkretnie to dwa) o to, że większość mieszkańców Łazarza nie chce "Rowerowego Łazarza" (nawet zbierałem podpisy) i uwaga zostałem kompletnie olany oraz nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od tych ludzi. Mało tego nie zostały przeprowadzone żadne lokalne rozmowy z mieszkańcami, chyba że robione były w taki sposób, aby nikt nie mógł się o nich nawet dowiedzieć. Po trzecie to miasto wyszło z takim pomysłem, a radni z łazarza to po prostu przyklepali i taka jest prawda, więc proszę nie okłamywać opinii publicznej że to mieszkańcy łazarza chcieli realizację takiego durnego projektu w tak małym mieście jakim jest Poznań.
13-10-2017 08:35:18
wk35
Czy mógłby ktoś Szynkowskiego uświadomić, że to nie władze miasta zdecydowały chociażby o realizacji "promującego rowerzystów" projektu Rowerowy Łazarz, a mieszkańcy w budżecie obywatelskim?
13-10-2017 08:29:09
wk35
Miejsca postojowe kierowcom zajmują rowerzyści?! Dawno czegoś tak głupiego nie przeczytałem tutaj.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXL sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: