Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Kolejowej została wstrzymana do czasu rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Kolejowej została wstrzymana do czasu rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz
15-09-2017 13:54   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy tak bardzo oczekiwanej przez mieszkańców przebudowy ulicy Kolejowej. Jak się dowiedzieliśmy inwestycja została wstrzymana i rozpocznie się nie wcześniej, póki Strefa Płatnego Parkowania nie zostanie rozszerzona na Łazarz.

Jak pisaliśmy dwa tygodnie temu przebudowa ulicy Kolejowej stale odwleka się. Na tą inwestycję w budżecie miasta zarezerwowano blisko 9 mln zł (8 873 000 złotych na lata 2018-2020). Więcej w artykule: Co dalej z przebudową Kolejowej?.

W końcu otrzymaliśmy odpowiedź od Poznańskich Inwestycji Miejskich, które ma realizować to zadanie.

Zgodnie z decyzją Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania, Pana Macieja Wudarskiego realizacja przez Spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie Zadania inwestorskiego pn. "Przebudowa ul. Kolejowej" została wstrzymana, w związku z objęciem jej wspólną realizacją ze Strefą Płatnego Parkowania oraz Tempo 30 na Łazarzu – tłumaczy w odpowiedzi na nasz e-mail Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Jak już wiadomo Strefa Płatnego Parkowania ma zostać rozszerzona na Łazarz na przełomie lat 2018 i 2019. Obejmować będzie ona obszar do granic II ramy komunikacyjnej - w obrębie ulic: Bukowska - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Potockiej - Kolejowa - Gąsiorowskich - Głogowska - Roosevelta - Bukowska.

Jednak na samej ulicy Kolejowej strefa płatnego parkowania pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku, czyli dopiero po zakończeniu przebudowy arterii.

W związku z planowaną inwestycją związaną z przebudową ulicy Kolejowej, wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na ww. ulicy nastąpi po realizacji powyższego zadania. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania termin realizacji zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa ulicy Kolejowej" przewidziano na lata 2018-2020 – tłumaczy Katarzyna Bolimowska, dyrektor ZDM.


Komentarze (10)

27-09-2017 15:02:34
poznaanianka
poczekajmy aż korzenie akacji zdewastują i tak zdewastowane chodniki albo gdy akacje zwala sie na samochody tam stojące to wtedy może wytną akacje a remontu Kolejowej i tak nie będzie w tym stuleciu bo nie mieszka na Kolejowej ani jeden radny dzielnicy
16-09-2017 23:29:08
L.Domasłowkska
Wprowadzenie strefy na Łazarzu jest dopiero na etapie przygotowań i konsultacji, tak więc wiązanie terminu remontu ulicy z tym planowanym dopiero przedsięwzięciem oddala inwestycję na Kolejowej na bliżej nieokreślony czas. Prognozy na realizację w kolejnych latach były już kilkakrotnie podawane i przesuwane. W l. 2018/19 ma być przeprowadzony remont Rynku Łazarskiego, to także duża inwestycja i jakoś przygotowania do strefy w tym nie przeszkadzają (chyba nawet projektant nie wiedział o planach modyfikacji ruchu w tym miejscu). Problemem jest brak uzgodnień, co do szczegółowych rozwiązań i sposobu przeprowadzenia remontu ulicy. Wykonany projekt (dawny) leży w szufladzie (oby) i czeka na modyfikację lub na zastąpienie go nowym. Bez tego żadne prace na Kolejowej nie ruszą. Nie widzę chęci "w kręgach decyzyjnych", aby ten pierwszy krok zrobić. Ciekawe, czy w sprawie zagospodarowania płyty Rynku uzyskano już konsensus, co do rodzaju straganów, podziału funkcjonalnego, obecności asortymentu sprzedawanego obecnie w budkach. Podobno w Pireusie stoi model przyszłego "straganu", dla mnie jakby trochę za szeroki...
16-09-2017 23:21:12
L.Domasłowkska
Wprowadzenie strefy na Łazarzu jest dopiero na etapie przygotowań i konsultacji, tak więc wiązanie terminu remontu ulicy z tym planowanym dopiero przedsięwzięciem oddala inwestycję na Kolejowej na bliżej nieokreślony czas. Prognozy na realizację w kolejnych latach były już kilkakrotnie podawane i przesuwane. W l. 2018/19 ma być przeprowadzony remont Rynku Łazarskiego, to także duża inwestycja i jakoś przygotowania do strefy w tym nie przeszkadzają (chyba nawet projektant nie wiedział o planach modyfikacji ruchu w tym miejscu). Problemem jest brak uzgodnień, co do szczegółowych rozwiązań i sposobu przeprowadzenia remontu ulicy. Wykonany projekt (dawny) leży w szufladzie (oby) i czeka na modyfikację lub na zastąpienie go nowym. Bez tego żadne prace na Kolejowej nie ruszą. Nie widzę chęci "w kręgach decyzyjnych", aby ten pierwszy krok zrobić.
16-09-2017 07:11:00
MM
Obserwuję niemickich turystów seniorów ktorzy czsem zatrzymują sie w hotelu na Kolejowej. Chodz z aparatami fot i robią zdjecia tego skansenu i pewnie często zastanawiają sie, czy na pewno są w Poznaniu. Żenujące są decyzje władz które mieszkańcy wybieraja.
15-09-2017 21:03:27
cos
10 mln na całą Kolejową a 1,2 mln na przejście dla pieszych przez północną jęzdnię przy Awenidzie - to niech lepiej zostanie skansen i 100 lat przewodnicy będą oprowadzać turystów i pokzywać im będą jak wyglądał Poznań ponad 200 lat temu, czyli w XIX wieku - "śmiech na sali"
15-09-2017 20:05:56
Razor
Skandal!!!!!
15-09-2017 17:20:56
Mieszkaniec Kolejowej
A czy mógłby mi ktoś powiedzieć po co były konsultacje społeczne, dlaczego powstał za grube pieniądze projekt, który pewnie pójdzie do kosza ?? I najważniejsze - czy tak powinno się traktować mieszkańców, - czy liczy się jeszcze nasze zdanie ? Czy władze miasta mają nas w d..., a przeznaczone na przebudowę pieniądze zostały już wykorzystane. Nie rozumiem....
15-09-2017 16:22:41
M.
Co ma piernik do wiatraka? Czy wprowadzenie strefy wymaga położenia innego asfaltu, a może chodnik będzie inny? Wystarczy podczas realizacji zostawić miejsce pod wmurowanie parkometrów i wszystko.
15-09-2017 15:03:49
zenek
To nawet to patologii się nie zalicza..
15-09-2017 15:02:56
Janina
Uporczywe robienie na złość mieszkańca Łazarza. Od 2007 roku mydli się oczy. Syf jaki tam panuje to nieporozumień. Centrum miasta a wygląd gorzej niż w Mozambiku

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

cze

22:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Boisko bezdomnych” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: