Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Olimpii zorganizują "Slot Art Day" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Olimpii zorganizują "Slot Art Day"
14-09-2017 13:02   Janusz Ludwiczak
Tworzenie beatów hip-hopowych, warsztaty z magikiem, nauka parzenia i sporządzania kawy, zajęcia twórczego myślenia, otwarcie FotoAtelier – na te i inne zajęcia zaprasza w najbliższą sobotę Fundacja ID. W ramach projektu Neo-Lazarsu w budynku dawnego kina Olimpia odbędzie się "Slot Art Day".

Wydarzenie to nawiązuje swoją ideą do Slot Art Festiwalu, odbywającego się w Lubiążu, przyciągającego co roku tysiące osób związanych z wszelkiego rodzaju twórczością. Slot Art Day jest zaś lokalną inicjatywą. Wydarzenie to będzie mieć miejsce 16. września w przestrzeni działań Fundacji "ID" czyli w Lokalnym domu kultury Łazarz "Neo-Lazarus", w budynku byłego kina "Olimpia". Podczas tegorocznego eventu, zaplanowaliśmy jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców Poznania, z uwzględnieniem dzielnicy Łazarz. Będziemy gościć między innymi reżyserkę Annę Greenwood, muzyka Mateusza Otrębę i artystę Humama Ammari. Tematem przewodnim, który będzie przewijał się podczas warsztatów, prelekcji, filmu i koncertu, jest "Podróż" – zapowiada Klaudia Mielniczuk z Fundacji "ID".

Skupiamy się na na odkrywaniu w człowieku prawdziwej tożsamości. Nie tej jednak, którą chcą nam sztucznie wgrać koncerny, producenci ubrań i kosmetyków, mass-media, itd. Staramy się odkryć w każdym jego własny potencjał, talent i dar. Bywają one ukryte tak głęboko, a tempo życia bywa tak szybkie, że wiele osób dochodzi do wniosku, że ich nie posiada. Świadomość, poznanie samego siebie, swoich pasji, upodobań, sił i słabości - to wszystko naszym zdaniem jest niezbędne i kluczowe, by w życiu podążać w dobrym kierunku, nieść nadzieję i radość, by się rozwijać. Właśnie tym celu powstało "NEO-Lazarus" ("NOWY-Łazarz"). Działamy poprzez warsztaty artystyczne, sztukę, kulturę, dyskusje, relacje i przyjaźń. Każdy jest mile widziany – dodaje Klaudia Mielniczuk.

Program Slot Art Day 16 IX 2017 #Podróż:

  • 10:30 i 12:15 warsztaty: rysunek // tworzenie bitów hip-hopowych // poezja //sposób na taniec // furtką do umysłu człowieka - warsztaty z magikiem //domowe kawowe love // twórcze myślenie // decoupage //kreatywne skrzypce // elementy treningu scenicznego (czas: 1,5 h)
  • 14:15 – prelekcja: Autostop moją drogą ku wolności
  • 15:15 – prelekcjaL Homeschooling - Edukacja domowa w praktyce
  • 16:00 – prezentacja fotografii uczestników warsztatów fotograficznych
  • 17:30 – wywiad: "Lazarus Moments" w roli głównej: Mateusz Otręba - Mate.
  • 18:30 – otwarcie Neo-Lazarus FotoAtelier
  • 19:30 – Film z dyskusją: Anna Greenwood "No More Lies" - scena muzyczna w Sao Paulo (Brazylia). Projekcja i spotkanie z reżyserką
  • 21:00 – Koncert Humam Ammari
  • Ponadto Gameroom 10:30-13:30, opieka nad dziećmi podczas trwania warsztatów, Neo-Lazarus TV i Neo-Kawiaręka.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Dawna Olimpia zamieniła się w dom kultury

Komentarze (3)

12-03-2018 11:16:31
M.
@wędkarzu, morlock nie ma tłumaczenia na język polski. Jest to jedna z dwóch ras ludzkich przyszłego świata wg. Wellsa. Tak jak kolegę Marlocka, również mnie irytuje nader częste nadużywanie j. angielskiego, szczególnie w nazewnictwie. Czy jeżeli nazwiemy coś "homeschoolingiem" (bardzo często słowa angielskie bywają odmieniane zgodnie z gramatyką polską) lub "gameroomem"to będzie bardziej wielkomiejsko i światowo? Moim zdaniem wręcz przeciwnie.
11-03-2018 12:42:22
Wędkarz
Do kolegi morlock. Morlock to po polsku?
14-09-2017 17:38:12
morlock
Czy te snoby już zapomniały j.polskiego? Myślałem że to jakieś pokazy wędkarskie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: