Przy zbiegu Calliera/Łukaszewicza doszło do porwania? Policja wszczęła postępowanie i szuka świadków
10-09-2017 00:33   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy rzekomego porwania, do którego miało dojść w nocy z wtorku na środę przy skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera. Postępowanie w tej sprawie prowadzi już Policja. Przesłuchani zostali pierwsi świadkowie. Policjanci proszą również o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tego co działo się 6 września.

Przypomnijmy. W nocy z wtorku na środę w rejonie skrzyżowania ulic Łukaszewicza i Calliera, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9 miało dojść do rzekomego porwania. O sprawie zrobiło się głośno na Nieformalnej Grupie Łazarskiej na portalu społecznościowym Facebook » o czym więcej w artykule: Pod "dziewiątką" porwano młodą kobietę?

Policjanci interweniowali w nocy z wtorku na środę w tym rejonie.

Rzeczywiście policjanci pojawili się na miejscu i przesłuchiwali wiele osób, chcąc ustalić, co się stało. Na ten moment mogę jedynie zapewnić, że nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia o zaginięciu, czy też uprowadzeniu. Policjanci cały czas zajmują się tą sprawą i dla jej dobra na razie nie możemy podawać żadnych bliższych szczegółów – powiedział mł. insp. Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W piątek Komenda Miejska Policji wydała komunikat w tej sprawie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą czynności w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w Poznaniu 6 września br. na zbiegu ul. Łukaszewicza, a Calliera około godz. 01:10. W związku z powyższym poszukiwani są świadkowie, którzy w tym czasie przebywali w rejonie tych ulic. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z Policją – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności nocnego zdarzenia. Wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami. W szczególności dwie kobiety. Pierwsza z nich w wieku około 28-34 lata, szczupłej budowy ciała, jasnej karnacji, włosy ciemne, długie do ramion, splątane w kitkę. Po prawej stronie głowy (być może po lewej również) jej włosy są bardzo krótko ścięte (wygolone). Kobieta ubrana w ciemną kurtkę z kapturem, ciemne długie spodnie, buty niskie ciemnego koloru, przez ramię przewieszona torba jasnego koloru z dużym kolorowym nadrukiem. Drugi świadek, który może mieć informację o zdarzeniu, to kobieta w wieku około 28-34 lata, szczupłej budowy ciała, opalonej karnacji, włosy koloru brąz/rude splecione w koka, ubrana w kurtkę zieloną/szarą z kapturem, spodnie długie koloru ciemnego, torba przewieszona przez ramię z ciemnym paskiem. Opisane wyżej kobiety, 5 września br. o godz. 23:27 dokonywały zakupów w sklepie Lewiatan mieszczącym się na zbiegu ul. Hetmańska/Głogowska, skąd wyszły o godz. 23:35 i udały się w kierunku poznańskiej dzielnicy Łazarz – wyjaśnia mł. asp. Piotr Garstka z zespołu prasowego poznańskiej Policji.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji pod numerem telefonu: 61 841 56 13.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: