Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gimnazjum 51 przekształca się w liceum terapeutyczne, a przy Arenie powstała nowa podstawówka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gimnazjum 51 przekształca się w liceum terapeutyczne, a przy Arenie powstała nowa podstawówka
07-09-2017 21:34   Janusz Ludwiczak
Cztery dni później niż zazwyczaj rozpoczął się nowy rok szkolny. Z początkiem września uczniowie klas 6, zamiast do gimnazjów poszli do klasy 7 szkoły podstawowej. W miejscu Gimnazjum 51 przy Potockiej uruchomione zostało liceum terapeutyczne. Z kolei zamiast Gimnazjum 33 działać będzie Szkoła Podstawowa nr 33. Reforma oświaty spowodowała zmiany również w szkołach katolickich.

Uczniowie rok szkolny rozpoczęli nie jak zazwyczaj 1 września, a dopiero w poniedziałek, 4 września. Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września 2017 r. wygaszane będą gimnazja. W zamian przywrócone będą 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea, 5-letnie technika i 3-letnie szkoły zawodowe.

I tak docelowo zamiast Gimnazjum 53 na Winklera pojawią się starsze oddziały Szkoły Podstawowej nr 69. Z kolei Gimnazjum nr 33 zmieni się w Szkołę Podstawową nr 33. Z początkiem września udało się tam utworzyć klasę pierwszą i siódmą, do której chodzi w sumie 58 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 33 zajęcia rozpoczęło w klasie 1 i 7 łącznie 58 uczniów. Nabór oceniam kiepsko. Rok był dziwny, było zawirowanie. Nikt nie wierzył w reformę. Wydział Oświaty i miasto niespecjalnie informowało o zmianach. Rodzice byli zdezorientowani. Niektórzy dyrektorzy szkół podstawowych okłamywali rodziców co do możliwości przeniesienia dziecka do innej szkoły. Był za mało czasu, za mało informacji – przyznaje Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Z kolei w budynku Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej uruchomione zostało tzw. "liceum terapetyczne", czyli 37. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi.

Nabór oceniam pozytywnie. Udało nam się otworzyć 2 oddziały klas pierwszych – z rozszerzonym językiem angielskim i niemieckim. Mamy w sumie 21 uczniów, z czego w oddziale pierwszym – 10, w drugim – 11 – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyrektor 37. Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Terapeutycznymi im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej.

Cechą charakterystyczną naszej szkoły jest mała liczebność zgodnie z rozporządzeniem o pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Klasy liczą do 15 osób. Chcemy, by uczniowie mieli przestrzeń do indywidualnej pracy, ze względu na dysfunkcje, problemy zdrowotne czy edukacyjne. Będziemy respektować indywidualne potrzeby uczniów, wynikające z opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie nauczania w oddziale terapeutycznym – dodaje Małgorzata Sienkiewicz, dyrektor 37 LO.

Zmiany objęły również szkoły katolickie. Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki, znajdujące się w gmachu, który w połowie 2014 r. musiało opuścić VIII LO, zmieniło się w Katolicką Szkołę Podstawową. W podstawówkę przekształci się również Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Głogowskiej 147.

A dla uczniów mamy dobrą wiadomość. Najbliższe wakacje za 288 dni... 22 czerwca 2018 roku, zaś najbliższa dłuższa przerwa od nauki już 23 grudnia.


Komentarze (3)

08-09-2017 11:46:58
xxl
Oto logika zmian: w jednej podstawówce dzieci chodzą na 2 zmiany, ale odradzimy rodzicom inną szkołę. Niech się cisną u nas!
08-09-2017 10:07:38
Nina
Bezczelność, że dyrektorzy podstawówek okłamywali rodziców! Takie ważne kwestie nie powinny być zatajone...
08-09-2017 06:18:28
Tomek
Do czasu likwidacji LO przy Wyspiańskiego będzie problem z naborem.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: