Przez ponad rok "piątką" zamiast na Św. Marcin dojedziemy pod Browar, a "13" na Pl. Wielkopolski
07-09-2017 01:28   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się przebudowa ul. Św. Marcin, która ma potrwać do końca przyszłego roku. Na Łazarz nie dojeżdża już "trójka". W zamian pod Browar można dojechać "piątką", która kursuje znacznie częściej niż wcześniej tramwaje linii nr 3. To nie jedyne zmiany w komunikacji.

Tramwaje i autobusy jeżdżą częściej

Obowiązuje już zasadniczy rozkład jazdy (tzw. "zimowy"). Tramwaje na liniach numer: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 17 i 18 kursują co 10 minut (poza szczytem co 12 minut). Z kolei "jedenastka" jeździ co 20 minut (poza szczytem co 24 min.). Natomiast tramwaje linii nr 15 kursują co 7-8 minut (po za szczytem co 12`).

W dni robocze do godz. 6:30 tramwaje podjeżdżają na przystanki co kwadrans, a po godz. 18:30 co 20 minut. Z kolei w soboty przez cały dzień oraz w niedziele i święta po godz. 9:30 tramwaje jeżdżą co 20 minut, a w niedziele i święta do godz. 9:30 co 30 minut.

Ponadto ze względu na niską frekwencję zlikwidowana została linia nr 19, natomiast "jedenastka" w niedziele i święta wyjeżdża na trasę dopiero po godz. 9:30. Natomiast "piętnastka" nie dojeżdża już do Junikowa. Do cmentarza w dni robocze w godzinach szczytu oraz tak jak było do tej pory w soboty, niedziele i święta dojeżdżają tramwaje linii nr 6.

Częściej kursują również autobusy m.in. linii nr 51, 63, 64, 68, 69, 71, 82 i 93 – w dni robocze co 12 minut, a nie jak był do tej pory co kwadrans.


Bimby wróciły na Królowej Jadwigi, ale zniknęły ze Świętego Marcina – i to na ponad rok

W niedzielę zakończył się remont torowiska na moście i ulicy Królowej Jadwigi. Na swoje stałe trasy powróciły tramwaje linii nr 6, 12 i 18. Równocześnie zlikwidowana została autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" na linii T6 (Dworzec Zachodni - Rondo Rataje).

Jeden remont się zakończył, inny rozpoczął. W niedzielę rozpoczęła się realizacja projektu "Centrum".

W pierwszym etapie przebudowywana będzie ulica Święty Marcin. W tym samym czasie rozpocznie się dwutygodniowa wymiana zwrotnicy na ul. 27 Grudnia (przy skrzyżowaniu z ul. Gwarną). Zmiany w komunikacji tramwajowej będą obowiązywały do 17 września (niedziela). Od 18 września – po zakończeniu wymiany zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic 27 Grudnia i Gwarna, tramwaje wrócą na trasy przez plac Wolności, 27 Grudnia i Gwarną, wyłączony z użytkowania będzie fragment torowiska na ul. Św. Marcin – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

I tak "trójka" nadal nie będzie dojeżdżać na Łazarz. Z Głogowskiej pod Browar można teraz dojechać "piątką", która kursuje częściej (do tej pory tramwaje linii nr 3 jeździły tylko w dni robocze od godz. 6 do 19 co 20/24 min).

"Trzynastka" dojeżdża teraz tylko do Placu Wielkopolskiego. W okolice Politechniki można dojechać jedynie tramwaje linii nr 23, która kursuje z Marcinkowskiego przez Most Rocha i rondo Rataje na Starołękę.


Zmienione trasy tramwajów kursujące przez Łazarz:

Linia nr 3:
Nie dojeżdża już na Łazarz (Wilczak - Zawady)

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka – trasa Kórnicka – … – rondo Starołęka – STOMIL
Od 18 września, po zakończeniu remontu zwrotnicy na ul. 27 Grudnia/Gwarna, trasa objazdowa obowiązywać będzie tylko w kierunku Stomila. W kierunku Górczyna tramwaje kursować będą stałą trasą przez Most św. Rocha i Plac Wolności.

Linia nr 13:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – Plac Cyryla Ratajskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI
Od 18 września, po zakończeniu remontu zwrotnicy na ul. 27 Grudnia/Gwarna tramwaje linii nr 13 pojadą przez Most Uniwersytecki, Św. Marcin i Gwarnę w obu kierunkach.

Linia nr 19:
Została zlikwidowana


Komentarze (1)

07-09-2017 18:35:11
Użytkownik komunikacji miejskiej
Piątka powinna cały czas jeździć tak jak teraz...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: