Głogowska zamieniła się w rwący potok
06-08-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
Kilka tysięcy litrów wody wylało się w nocy na ulicy Głogowskiej po pęknięciu rury o średnicy 400 mm.

Jak już informowaliśmy w nocy z piątku na sobotę pękła rura wodociągowa na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Do awarii doszło po godz. 1.

Pęknięciu uległa rura o średnicy 400 mm, co spowodowało potężną wyrwę w jezdni, w skutek czego zalanie całej szerokości drogi oraz poważne utrudnienia w ruchu. Siła wypływającej wody była tak duża, że spowodowała również uszkodzenie torowiska. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do przyjazdu służb Aquanet oraz MPK. Po zamknięciu dopływu wody powstrzymano dalszy jej wyciek, jednak zniszczenia okazały się na tyle poważne, że wstrzymano na bliżej nie określony czas ruch tramwajowy w obu kierunkach. Wyznaczono również objazdy dla ruchu kołowego na tym odcinku – informuje st. str. Kamil Sójka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Ekipy Aquanetu całą sobotę usuwały awarię, jednak utrudniania na Głogowskiej mogą potrwać nawet do wtorku, 8 sierpnia.

Przypomnijmy, że ulica Głogowska zamknięta jest dla ruchu kołowego na odcinku pomiędzy Wyspiańskiego a Niegolewskich. Kierowcy mogą korzystać z objazdu przez Berwińskiego, Matejki i Niegolewskich, a w kierunku do centrum przez Głogowską, Niegolewskich, Małeckiego i Kanałową lub Gąsiorowskich.

Objazdami kursują również tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14. "Piątka" i "jedenastka" jadą przez Wildę, zaś "ósemka" i "czternastka" przez Hetmańską, Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką.

MPK wydłużyło trasę autobusów "za tramwaj" linii T6, które z Dworca Zachodniego jadą przez Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Kasprzaka, Chociszewskiego i Głogowską do węzła "Głosowska/Hetmańska". Autobusy "T6" wracają przez Hetmańską (odjazdy z przystanku linii nr 79), a następnie ulicami: Kasprzaka, Matejki, Berwińskiego, Głogowską, Zachodnią dojeżdżają do Mostu Dworcowego i dalej jadą po stałej trasie do ronda Rataje.

Autobusy "za tramwaj" T6 oraz linii nocnych nr 238, 249 i 252 zatrzymują się będą się na wszystkich przystankach autobusowych i tramwajowych na trasie objazdu. Więcej w artykule: Awaria wodociągowa na Głogowskiej. Ulica zamknięta, tramwaje linii 5, 8, 11 i 14 jadą objazdami.


Fot: st. str. Kamil Sójka/JRG2

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na Głogowskiej. Ulica zamknięta, tramwaje linii 5, 8, 11 i 14 jadą objazdami

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

wrz

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Tribute to Dirty Dancing – Music & Dance SHOW

21

wrz

do 23-09-2017
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Turniej gier planszowych w ramach projektu "Ogród sztuk, sztuka w Ogrodzie Łazarz"
(w przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w Klubie "Krąg", ul. Dmowskiego 37

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenka i uśmiech to radość życia - koncert zespołu Artystycznego "Łazarski Krąg"

22

wrz

do 23-09-2017
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: