Organizator walk MMA chce od miasta 800 tys. zł odszkodowania za nieudostępnienie Areny
14-07-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
Federacja Iron Warriors Team będzie domagać się blisko 830 tys. zł odszkodowania od miasta za straty poniesione dwukrotnym przekładaniem gali walk MMA. Federacja złożyła również do Prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegające na niedopełnieniu swoich obowiązków i działaniu przez to na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego, a także wielokrotnym narażaniu ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

O sprawie jako pierwsza poinformowała Telewizja WTK i portal epoznan.pl. W styczniu w Arenie odbyła się pierwsza gala walk MMA. Kolejne imprezy miały odbyć się w marcu i kwietniu. Tak jednak się nie stało, a to ze względu na zamknięcie Areny.

Przypomnijmy. Od połowy lutego w Arenie nie mogły odbywać się imprezy masowe, gdyż hala nie spełniała obecnych przepisów pożarowych. Imprezy, które miały odbyć się w Arenie przeniesiono m.in. na Targi, do Auli Uniwersyteckiej, Opery, w inne miejsca lub je odwołano.

Imprezy masowe w Arenie zostały odwołane w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Negatywna opinia jest efektem braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, które zostało skierowane wyłącznie do autora ekspertyzy, przygotowanej na zlecenie spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu. Jednak niezależnie od ekspertyzy, pomimo wydanego we wrześniu 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Takich imprez było w tym czasie 21 – tłumaczył w połowie lutego Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Od lutego w Arenie mogły odbywać się jedynie wydarzenia z mniejszym udziałem widzów, w przypadku wydarzeń sportowych do 299 widzów, a w przypadku wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, gdy liczba uczestników nie przekroczy 499 osób.

Od maja w hali widowiskowo-sportowej znów mogą odbywać się imprezy masowe. Wcześniej Poznańskie Inwestycje Miejskie i POSiR przeprowadziły niezbędne prace, polegające m.in. na zamontowaniu specjalnych kurtyn dymnych, które będą otwierać się w sytuacji, gdy w obiekcie wybuchł pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących. 20 maja odbyła się gala bokserska, w której o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej walczył Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Noel Gevor.

Federacja Iron Warriors Team chce ubiegać się od miasta odszkodowania na łączną kwotę 830 tysięcy złotych za straty poniesione dwukrotnym przekładaniem gali walk MMA, m.in. z tytułu odszkodowania za bilety (zwroty) i utratę sponsorów.

Organizatorzy gali MMA złożyli również do Prokuratury Poznań – Grunwald dwa zawiadomienia "o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. i art. 160 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. polegające na niedopełnieniu swoich obowiązków i działaniu przez to na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego, w szczególności na szkodę spółki IWT, a także wielokrotnym narażaniu ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przez osoby zarządzające i pracowników Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji w Poznaniu oraz przez pracowników Urzędu Miasta Poznania" – informuje epoznan.

Zdaniem POSiR-u to po stronie organizatora imprezy masowej, a nie zarządcy obiektu należy uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych dotyczących organizacji imprezy masowej, w tym opinii Straży Pożarnej.

Do sprawy będziemy wracać.


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-07-2017 10:33:04
Negatyw
Na co komu te żałosne walki...??!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: