Radiowóz municypalnych pędził 124 km/h do... pogryzienia przez yorka
11-07-2017 11:10   Janusz Ludwiczak
W piątek na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów, w tym radiowozu Straży Miejskiej. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby, które przewieziono do szpitala. Jak wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej Poznań" radiowóz Straży Miejskiej pędził z prędkością 124 km/h, a przed zderzeniem 83 km/h, co zarejestrował system nawigacji zamontowany w pojeździe. Jak się okazuje municypalni jechali na Wildę po sygnale o pogryzieniu przechodnia przez yorka.

Przypomnijmy. W piątek, 7 lipca ok. godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej doszło do zderzenia radiowozu Straży Miejskiej z Volkswagenem Sharanem. W wyniku wypadku cztery osoby zostały poszkodowane. Na miejsce wysłane zostały dwa zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Jak wyjaśniał Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w patrol eko-patrolu wjechał inny kierowca. Okoliczności wypadku wyjaśnia Policja.

Tymczasem jak ustaliła "Gazeta Wyborcza Poznań" municypalni jechali na Wildę po sygnale o pogryzieniu przechodnia przez yorka. Radiowóz Straży Miejskiej przed zderzeniem pędził z prędkością 124 km/h. Z kolei Volkswagenem Sharanem jechała matka z dwójką dzieci.

Strażnicy bardzo się spieszyli. Z naszych informacji wynika, że przed zderzeniem pędzili przez moment z prędkością 124 km na godz., co zarejestrował system nawigacji zamontowany w ich samochodzie. Natomiast w chwili zderzenia jechali z prędkością 83 km na godz. Według naszych informatorów strażnicy wjechali na skrzyżowanie na czerwonym świetle, mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.
Pies był przywiązany, właściciela nie było w pobliżu – mówią nasi informatorzy. I dodają: – To nie było groźne ugryzienie, nie było podstaw do wzywania pogotowia. Strażnicy też nie mieli podstaw, by jechać tam na sygnale
– pisze Piotr Żytnicki z "Gazety Wyborczej Poznań".

O komentarz w tej sprawie został poproszony rzecznik Straży Miejskiej, który odpowiedział jedynie:

"W związku z powagą zdarzenia komendant straży miejskiej powołał zespół, którego zadaniem jest wyjaśnienie okoliczności zdarzenia (...) O wynikach prac zespołu wyjaśniającego zostanie Pan poinformowany w odrębnej korespondencji" – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Poznania.


Komentarze (6)

20-07-2017 09:41:08
poznanianka
I tam za kierownicą w pojazdach uprzywilejowanych siedzą ludzie nie mający wyobrażni , a na pewno odpowiedzialności.Czują się najbardziej ważni. Jadą z pomocą , ale bez wyobrażni.Są kimś.Ale jest też bardzo ważna strona medalu.My zgłaszający zdarzenie , miejmy rozeznanie kiedy i w jakich oklicznościach wzywać natychmiastowej pomocy.Działajmy też tak ,że wzywamy w sytuacjach trudnych.A prędkość ( to co innego niż zdecydowana i fachowa pomoc ), potrafi uniemożliwic w ogóle jej niesienie.A nawet niesie w tym przypadku losy poszkodowanych.Czekamy na wyjasnienie ze Straży Miejskiej.??????? T eraz piekło na ulicach robią Karetki Pogotowia.Może też muszą ?????????
20-07-2017 06:45:48
k
Ciekawe, że jak chodzi o pijaków sikających w bramach, na Łazarzu to już się tak SM nie śpieszy. Nie musieli by nawet samochodu odpalać bo z ich pięknej nowej siedziby na Głogowskiej, pieszo, tempem spacerowym doszli by w 5 minut.
12-07-2017 18:43:33
Amicus
Dokładnie tak. Myślę, że zgodnie z przepisami to obydwoje ponoszą odpowiedzialność za to zdarzenie.
12-07-2017 10:00:15
Mateusz
@pass - nigdy w życiu kierująca VW! Ona ma zielone światło i może dostać co najwyżej mandat za nieustąpienie miejsca (bo to nawet nie pierwszeństwo) pojazdowi uprzywilejowanemu. To SM wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, i to kierujący radiowozem jest winny spowodowania kolizji.
11-07-2017 23:49:57
De.
To że jadą na sygnałach nie oznacza że im wszystko wolno.
11-07-2017 16:03:31
psss
No i karę poniesie kierująca VW bo jechali na sygnałach. Masakra8c93

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: