Szykują się zmiany na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Marcelińskiej - nowa zebra i pas rowerowy
07-07-2017 00:17   Janusz Ludwiczak
Skrzyżowanie ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej ma zostać przebudowane. Pierwszy wariant zakłada wytyczenie nowego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego po północnej stronie skrzyżowanie (prowadzącego do Eskulapa). Z kolei drugi projekt przewiduje dobudowanie prawoskrętu na ul. Marcelińskiej dla samochodów jadących od zachodu w kierunku ronda Jeziorańskiego oraz wyznaczenie pasa rowerowego na ul. Marcelińskiej aż do skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował koncepcję zmian na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Przybyszewskiego w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 " Bezpieczna Grunwaldzka Droga do Szkoły i Przedszkola", którego autorem jest Włodzimierz Nowak.

Wariant I zakłada wytyczenie pasów rowerowych na ul. Marcelińskiej aż do ul. Przybyszewskiego i zakończenie ich śluzami typu I. Zakłada się również utworzenie śluz rowerowych typu III mających ułatwić rowerzystom włączenie się do ruchu w ul. Marcelińską z drogi rowerowej usytuowanej pomiędzy jezdniami ul. Przybyszewskiego – informuje ZDM.

Wariant II zakłada rozbudowę skrzyżowania - dobudowę prawoskrętu dla samochodów jadących od zachodu w kierunku ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz wyznaczenie pasa rowerowego na ul. Marcelińskiej aż do skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego (analogicznie jak w wariancie I). Wariant II zakłada również budowę przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego po północnej stronie skrzyżowania - w miejscu, gdzie obecnie przejście nie występuje – wyjaśnia ZDM.

W obu wariantach przewidziana jest zmiana programu sterowania na skrzyżowaniu - zgodnie z koncepcją sygnał zielony dla pieszych i rowerzystów przez torowisko powinien być wyłączany wyłącznie w momencie gdy nadjeżdża tramwaj lub autobus.

W tym celu od czwartku do 24 lipca przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne. Opinie, sugestie i uwagi można przesyłać na adres: marcelinska@zdm.poznan.pl lub za pośrednictwem strony internetowej ZDM.

Projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego/Marcelińska - wiariant 1 {POBIERZ PDF}

Projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego/Marcelińska - wiariant 2 {POBIERZ PDF}


R E K L A M A

Komentarze (4)

10-07-2017 12:15:15
poznanianka
niech tylko włodarze miasta i decydenci nie zapomną ,że podstawową funkcją miasta , podkreślam miasta , jest ruch pieszy.A w Poznaniu pieszy musi bacznie uważać.Idąc chodnikiem jest spięty. .Patrzy pod nogi , aby nie przewrócić się na chodnikach.Dalej bacznie zwracać uwagę na szybkich rowerzystach.Przejścia dla pieszych wymalowane lub niewidoczne. Czasem śliskie.( nie wiem czy nie chodzi o zł ą jakość farby ).Panie i Panowie w kazdym transporcie obowiązuje równowaga rozwoju.Pieszy jest najsłabszy.
08-07-2017 20:35:05
REDAKCJA
@mar: A dlatego, że autora nie było na tym spotkaniu. Konsultacje społeczne prowadzone przez ZDM trwają od 6 do 24 lipca. Pozdrawiam.
07-07-2017 23:45:03
mar
Dlaczego autor nie raczy poinformować że na konsultacjach zorganizowanych przez Radę Osiedla w dniu 05 lipca okoliczni mieszkańcy negatywnie wypowiedzieli się na temat przedstawionych wariantów rozwiązania. Na spotkanie to nie raczył przybyć projektant - chyba się wstydzi tego co proponuje zwłaszcza w wariancie drugim zamierzając wycinać drzewa i organizując przystanek autobusowy na proponowanym pasie dla cyklistów.
05-07-2017 08:03:03
Marceliniak
"ZDM przewiduje również zmianę sposobu parkowania ze skośnego na równoległe " - to nie jest prawda, parkowanie pozostaje nadal na zasadach ogólnych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: