Szykują się zmiany na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Marcelińskiej - nowa zebra i pas rowerowy
07-07-2017 00:17   Janusz Ludwiczak
Skrzyżowanie ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej ma zostać przebudowane. Pierwszy wariant zakłada wytyczenie nowego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego po północnej stronie skrzyżowanie (prowadzącego do Eskulapa). Z kolei drugi projekt przewiduje dobudowanie prawoskrętu na ul. Marcelińskiej dla samochodów jadących od zachodu w kierunku ronda Jeziorańskiego oraz wyznaczenie pasa rowerowego na ul. Marcelińskiej aż do skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował koncepcję zmian na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Przybyszewskiego w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 " Bezpieczna Grunwaldzka Droga do Szkoły i Przedszkola", którego autorem jest Włodzimierz Nowak.

Wariant I zakłada wytyczenie pasów rowerowych na ul. Marcelińskiej aż do ul. Przybyszewskiego i zakończenie ich śluzami typu I. Zakłada się również utworzenie śluz rowerowych typu III mających ułatwić rowerzystom włączenie się do ruchu w ul. Marcelińską z drogi rowerowej usytuowanej pomiędzy jezdniami ul. Przybyszewskiego – informuje ZDM.

Wariant II zakłada rozbudowę skrzyżowania - dobudowę prawoskrętu dla samochodów jadących od zachodu w kierunku ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz wyznaczenie pasa rowerowego na ul. Marcelińskiej aż do skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego (analogicznie jak w wariancie I). Wariant II zakłada również budowę przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego po północnej stronie skrzyżowania - w miejscu, gdzie obecnie przejście nie występuje – wyjaśnia ZDM.

W obu wariantach przewidziana jest zmiana programu sterowania na skrzyżowaniu - zgodnie z koncepcją sygnał zielony dla pieszych i rowerzystów przez torowisko powinien być wyłączany wyłącznie w momencie gdy nadjeżdża tramwaj lub autobus.

W tym celu od czwartku do 24 lipca przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne. Opinie, sugestie i uwagi można przesyłać na adres: marcelinska@zdm.poznan.pl lub za pośrednictwem strony internetowej ZDM.

Projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego/Marcelińska - wiariant 1 {POBIERZ PDF}

Projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego/Marcelińska - wiariant 2 {POBIERZ PDF}


Komentarze (4)

10-07-2017 12:15:15
poznanianka
niech tylko włodarze miasta i decydenci nie zapomną ,że podstawową funkcją miasta , podkreślam miasta , jest ruch pieszy.A w Poznaniu pieszy musi bacznie uważać.Idąc chodnikiem jest spięty. .Patrzy pod nogi , aby nie przewrócić się na chodnikach.Dalej bacznie zwracać uwagę na szybkich rowerzystach.Przejścia dla pieszych wymalowane lub niewidoczne. Czasem śliskie.( nie wiem czy nie chodzi o zł ą jakość farby ).Panie i Panowie w kazdym transporcie obowiązuje równowaga rozwoju.Pieszy jest najsłabszy.
08-07-2017 20:35:05
REDAKCJA
@mar: A dlatego, że autora nie było na tym spotkaniu. Konsultacje społeczne prowadzone przez ZDM trwają od 6 do 24 lipca. Pozdrawiam.
07-07-2017 23:45:03
mar
Dlaczego autor nie raczy poinformować że na konsultacjach zorganizowanych przez Radę Osiedla w dniu 05 lipca okoliczni mieszkańcy negatywnie wypowiedzieli się na temat przedstawionych wariantów rozwiązania. Na spotkanie to nie raczył przybyć projektant - chyba się wstydzi tego co proponuje zwłaszcza w wariancie drugim zamierzając wycinać drzewa i organizując przystanek autobusowy na proponowanym pasie dla cyklistów.
05-07-2017 08:03:03
Marceliniak
"ZDM przewiduje również zmianę sposobu parkowania ze skośnego na równoległe " - to nie jest prawda, parkowanie pozostaje nadal na zasadach ogólnych.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: