Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi
05-06-2017 20:39   Janusz Ludwiczak
Przejazd rowerowy z bębniarzami z "Lejka" Łazarskiego do Parku Kasprowicza, prelekcje, teatr ilustracji, koncert afrykańskich bębnów i uroczystość nadania nowego patrona Szczepowi "Łazarz" – tak w sobotę upamiętniono słynnego podróżnika Kazimierza Nowaka.

W sobotę odbyła się akcja "Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi. W tym roku mija 120. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci wielkiego podróżnika, który samotnie przemierzył Afrykę.

"Łażyce" to jeżycko-łazarskie spotkania kulturalne. Pierwszy dzień poświęciliśmy osobie Kazimierza Nowaka. Podróżnik, fotograf i pionier reportażu pochodził z Poznania, przez większość życia mieszkał na Łazarzu. Kazimierz Nowak zasłynął w latach 1931-1936, kiedy to podróżował samotnie przez kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km głównie na rowerze. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego łazarzanina zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i rowerowo do słynnej podróży przez Afrykę – wyjaśnia Urszula Kisiel-Grzanka, koordynator projektu.

W ramach akcji "Łażyce" z okazji 28. Dni Łazarza odbył się muzyczny przejazd rowerowy z udziałem muzyków na tandemach i rowerach cargo, który wyruszył ze Skweru im. Kazimierza Nowaka (tzw. "Lejku Łazarskiego") przez Park Kasprowicza do Ogrodu Łazarz. Organizatorzy przygotowali również warsztaty gry na afrykańskich bębnach, prelekcję historyczną o słynnym podróżniku.

Na zakończenie 5. Poznańska Drużyna Starszoharcerska Szczepu Łazarz "Wagabunda" otrzymała imię Kazimierza Nowaka, a w Ogrodzie Łazarz odbył się koncert zespołu Drum Work Trio prezentujący afrykańskie brzmienia na bębnach.

Projekt "Łażyce" organizowany jest przez Fundację "Nieściszalni" i Republikę Rytmu we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lip

do 22-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

22

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

26

lip

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Boska Florence” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

28

lip

do 29-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

02

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Maudie” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: