Do końca sierpnia wyremontują chodniki na Biedrzyckiego
23-05-2017 07:32   Janusz Ludwiczak
ZDM ogłosił przetarg na remont chodników w ciągu ulicy Biedrzyckiego. W sumie drogowcy wymienią ponad 260 metrów drogi dla pieszych.

Przetarg na "Remont nawierzchni chodnika w ul. Biedrzyckiego" obejmuje roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika w ul. Biedrzyckiego na odcinku od ul. Palacza do ul. Winklera; strona zachodnia oraz usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi. ZDM czeka na oferty wykonawców do 30 maja.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 25 sierpnia na wykonanie inwestycji. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 140 tys. zł.

Ze środków łazarskiego samorządu pomocniczego realizowane będą remonty chodników tylko w obrębie ulic Hetmańskiej, Arciszewskiego, Palacza, Krauthofera i Góreckiej.

Jak wiemy strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona. Remonty chodników mają być wykonywane ze środków ZDM. Powinna zmienić się lista priorytetowych remontów chodników. W zeszłym roku chodniki na ul. Konopnickiej i Orzeszkowej zostały wyremontowane za 120 tys. zł ze środków pozostawionych za parkowanie w strefie. Otrzymujemy sporo sygnałów z ulicy Biedrzyckiego. Są inne ulice, które potrzebują remontu – wyjaśniała podczas styczniowej sesji Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W dalszej kolejności remontowane mają być chodniki na ulicy Winklera.


R E K L A M A

Komentarze (2)

24-05-2017 14:13:28
M.Łazarz
Środki finansowe na remont ulicy Kolejowej w budżecie miasta są zabezpieczone ( dzięki staraniom radnych miejskich i osiedlowych z Łazarza). Poznańskie Inwestycje Miejskie to jednostka która prowadzi tę inwestycję.Jako radni osiedlowi możemy tylko pytać o Kolejową bo Rada Osiedla tego zadania nie realizuje, wielomilionowe remonty to nie zadanie Osiedla.
24-05-2017 09:54:00
poznanianka
Proszę o odpowiedz panią radna Marię Łazarz, czy wspomniała o ulicy Kolejowej ???? To temat rzeka i cisza.Mimo to nie tracę nadziei ,że doczekam się chociażby rzetelnej i merytorycznej odpowiedzi. Z góry dziękuje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

15

mar

do 17-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salmed - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
Poznański Salon Optyczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: