Do końca sierpnia wyremontują chodniki na Biedrzyckiego
23-05-2017 07:32   Janusz Ludwiczak
ZDM ogłosił przetarg na remont chodników w ciągu ulicy Biedrzyckiego. W sumie drogowcy wymienią ponad 260 metrów drogi dla pieszych.

Przetarg na "Remont nawierzchni chodnika w ul. Biedrzyckiego" obejmuje roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika w ul. Biedrzyckiego na odcinku od ul. Palacza do ul. Winklera; strona zachodnia oraz usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi. ZDM czeka na oferty wykonawców do 30 maja.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 25 sierpnia na wykonanie inwestycji. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 140 tys. zł.

Ze środków łazarskiego samorządu pomocniczego realizowane będą remonty chodników tylko w obrębie ulic Hetmańskiej, Arciszewskiego, Palacza, Krauthofera i Góreckiej.

Jak wiemy strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona. Remonty chodników mają być wykonywane ze środków ZDM. Powinna zmienić się lista priorytetowych remontów chodników. W zeszłym roku chodniki na ul. Konopnickiej i Orzeszkowej zostały wyremontowane za 120 tys. zł ze środków pozostawionych za parkowanie w strefie. Otrzymujemy sporo sygnałów z ulicy Biedrzyckiego. Są inne ulice, które potrzebują remontu – wyjaśniała podczas styczniowej sesji Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W dalszej kolejności remontowane mają być chodniki na ulicy Winklera.


Komentarze (2)

24-05-2017 14:13:28
M.Łazarz
Środki finansowe na remont ulicy Kolejowej w budżecie miasta są zabezpieczone ( dzięki staraniom radnych miejskich i osiedlowych z Łazarza). Poznańskie Inwestycje Miejskie to jednostka która prowadzi tę inwestycję.Jako radni osiedlowi możemy tylko pytać o Kolejową bo Rada Osiedla tego zadania nie realizuje, wielomilionowe remonty to nie zadanie Osiedla.
24-05-2017 09:54:00
poznanianka
Proszę o odpowiedz panią radna Marię Łazarz, czy wspomniała o ulicy Kolejowej ???? To temat rzeka i cisza.Mimo to nie tracę nadziei ,że doczekam się chociażby rzetelnej i merytorycznej odpowiedzi. Z góry dziękuje.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: