Będzie droga rowerowa na Dmowskiego
22-03-2017 14:44   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na koncepcję projektową poprawy infrastruktury rowerowej na ul. Dmowskiego wraz z poprowadzeniem ruchu rowerowego na ul. Dmowskiego od Hetmańskiej do Rynku Łazarskiego.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji projektowej poprawy infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Dmowskiego, na odcinku pomiędzy ul. Miedzianą i Rynkiem Łazarskim nawiązującego do układu docelowego (strefy Tempo30) oraz wykonanie projektu budowlanego miejscowych poprawek infrastruktury istniejącej.

Istniejąca droga rowerowa jest niskiej jakości, z nawierzchnią z kostki oraz słupami oświetleniowymi w skrajni. W koncepcji należy przeanalizować wprowadzenie dwóch jednokierunkowych dróg rowerowych na przedmiotowej ulicy lub jednej dwukierunkowej drogi lub rozwiązanie równoważne, np. pasy rowerowe. Od ul. Potockiej w stronę Rynku Łazarskiego możliwe prowadzenie ruchu rowerowego w strefie ruchu uspokojonego, jednak należy zapewnić możliwość wygodnego pokonania skrzyżowania Hetmańska/Dmowskiego przez rowerzystów. W przypadku równoległego planowania strefy uspokojonego ruchu na Łazarzu (od ul. Hetmańskiej lub ul. Potockiej w stronę Rynku Łazarskiego), należy uwzględnić ten projekt w projekcie infrastruktury rowerowej – wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM czeka na wnioski od zainteresowanych wykonawców do 5 kwietnia. Droga rowerowa na Dmowskiego to skutek poprawki złożonej przez ówczesnego radnego PO Bartosza Zawiei. W grudniu Rada Miasta Poznania przeznaczyła w ramach tegorocznego budżetu 50 tys. zł na opracowanie koncepcji układów komunikacyjnych, projekty i studia wykonalności – modernizacja trasy rowerowej w ulicy Dmowskiego na odcinku od Dalekiej do Potockiej wraz z ewentualnym przedłużeniem do Rynku Łazarskiego.


Komentarze (9)

25-03-2017 17:50:05
Amicus
Dziękuję za ''merytoryczną'' uwagę:)
25-03-2017 10:55:25
doAmicus
Nie ma wyrazu "merytoryka". Sformułowanie to jest rażąco niepoprawne.
24-03-2017 23:19:28
Amicus
Pani/Panie z ....: dlaczego od razu obrażasz i odnosisz się do mojego mieszkania. Osobiście nie uważam, by na Dmowskiego koneczna była ścieżka rowerowa. Jeśli jednak miałaby powstać to ZAPROPONOWAŁEM takie ów rozwiązanie. Koleżanko/kolego, który ukrywasz się pod czteroma kropkami dbajmy o merytorykę i przyzwoitą kulturę komentarzy w tym portalu, niech nie stoczy się do poziomu choćby z epoznan.pl. Pozdrawiam!
24-03-2017 19:58:05
M.
@Haniu, przepisy wymuszające na deweloperach zagwarantowanie miejsc parkingowych istnieją w Poznaniu od 2003 roku. Co więcej, warunkiem wydania zgody na budowę było wskazanie owych miejsc. Problem w tym, że do niedawna przy odbiorze budynku nikt nie sprawdzał jak teoria ma się do rzeczywistości. Wystarczy spojrzeć na budynki Wechty. Firma dostawała zgodę na kolejne budynki, w dokumentacji wskazując ciągle ten sam teren jako parking. Dopiero w zeszłym roku po raz pierwszy ktoś się zorientował, że miejsca parkingowe są tylko na papierze. W tym roku kolejny budynek Wechty z tego samego powodu nie otrzymał odbioru, a firma usiłowała inspektorom budowlanym wmówić, że mieszkańcy mogą parkować na parkingu Selgrosa...
24-03-2017 16:32:59
Hania
Ciekawi mnie jakie sa przepisy w Polsce w jakiej odleglosci mozna parkowac samochody od okien mieszkancow, przeciez wielokrotnie samochody stoja doslownie pod oknem i nie dosc, ze smrod spalin to halas. Rozwiazaniem dla Lazarza sa parkingi pietrowe jak w cywilizowanych panstwach, czy nad ziemia czy pod ziemia. Miasto mogloby takie parkingi pobudowac i ustalic jakis niewygorowany cennik. Nastepna sprawa to kazdy deweloper powinien zabezpieczyc miejsca parkingowe i UM nie powinien sie zgadzac na nowe budowy jesli deweloper nie gwarantuje garazu, koniec kropka. Latwo jest budowac nowe budynki i sprzedawac mieszkania a niech sie potem mieszkaniec martwi co zrobic z samochodem. Jesli buduje sie nowe bloki deweloperskie to trzeba myslec o parkingach, nie zyjemy w latach 1970-tych kiedy to aut bylo niewiele. Nie rozumiem postawy UM, czy nie mozna niczego wymagac od deweloperow ? Czy p.Jaskowiak i swita nie moga ustanowic jakiego sensownego prawa o parkingach i deweloperstwie ?
24-03-2017 09:36:54
....
Na Hetmańskiej jest droga rowerowa, a i tak ludzie jadą chodnikiem, na drugiej stronie i jak się im zwróci uwagę, to wielkie oburzenie. Nie wiem gdzie ktoś jeszcze znajdzie miejsce na drogę rowerową. Najpierw niech się zrobi porządek z Januszami parkowania, bo są miejsca, gdzie się na chodniku nie da przejść. Szkoda tylko, że drogi rowerowe w Polszy nie są tworzone tak jak w Niemczech... Amicus, a może wywalimy Cię z Twojego mieszkania, a tam poprowadzimy drogę rowerową?
23-03-2017 20:25:02
ANTYROWER
Chyba kogoś po*****o!!!!!!!!!!!!!!
23-03-2017 20:18:42
Tomek
W jakie miejsce? Bo na tej ulicy nie ma innego na drzewa.
23-03-2017 16:18:56
Amicus
A może by tak poprowadzić drogę rowerową zamiast tych słupków wzdłuż wolnej przestrzeni między chodnikiem a jezdnią. Posadzone bodajże 2 lata temu drzewka możnaby przesadzić w inne miejsce...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2017
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wystawa rękodzieła
w godz. 11:00-18:00

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

23

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Żabi koncert"- przedstawienie na podstawie książki Mirosławy Piechoty w wykonaniu grupy teatralnej „Zróbmy teatr” działającej przy Szkole Podstawowej nr 74
Koncert Zespołu "Pasja"
Muzyczny Cz

24

lis

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne "Arena Zawodów" w godz. 10:00-15:00

17:00
Galeria Fotografii Pix.House ul. Głogowska 35a
Xprint - festiwal książek fotograficznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: