Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uporządkują reklamy i szyldy? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uporządkują reklamy i szyldy?
13-03-2017 00:11   redakcja, Biuletyn Miejski
Poznańscy radni zajmują się kwestiami uporządkowania miasta. Chodzi o estetykę przestrzeni, w której pod kontrolą miałyby pozostać wielkoformatowe reklamy, szyldy, ogrodzenia czy elementy małej architektury. To odpowiedź na panujący od lat chaos przestrzenny, nad którym miasto stara się w ostatnim czasie zapanować. Ma im w tym pomóc uchwała określająca standardy wspólnej przestrzeni, której projekt pozytywnie oceniły już komisje Rewitalizacji i Polityki Przestrzennej.

Planowana uchwała zakłada przykładowo, że gabaryty i liczba szyldów w mieście oraz zasady i warunki ich montowania na określonych nieruchomościach czy rodzaj materiału z jakiego są wykonywane, miałyby podlegać większej kontroli. Określone wymogi będą dotyczyć również reklam, billboardów, ogrodzeń czy małej architektury, a więc tak zwanych mebli miejskich.

Obowiązująca w tej chwili ustawa daje podstawy do naliczania odpowiednich kar za nielegalnie umieszczane reklamy, których wysokość uzależniona jest w dodatku od wielkości powierzchni danej reklamy.

Powoduje to, że w skrajnych przypadkach naprawdę nikomu nie będzie się opłacało nielegalne zawieszanie takich reklam – uważa Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania.

Co więcej, od dnia jego wejścia w życie, projekt określa również zakres i terminy dostosowania do nowych wymogów reklam i szyldów już istniejących. W ten sposób Urząd Miasta zyskałby możliwość całościowego uporządkowania miejskiej przestrzeni.

Najwięcej wytycznych będzie obejmować obszar staromiejski, który jest najbardziej reprezentatywny i newralgiczny. Pozostałe części miasta, w zależności od sytuacji, będą mogły zostać potraktowane nieco mniej restrykcyjnie – dodaje Piotr Sobczak z Wydziału Urbanistyki i Architektury.

O tym czy radni przyjmą projekt uchwały dowiemy się już 14 marca, na kolejnej Sesji Rady Miasta.

Anna Solak
Biuletyn Miejski

ZOBACZ TAKŻE: Kilkanaście reklam na Głogowskiej wisi nielegalnie


Komentarze (8)

14-03-2017 22:23:30
Amicus
Fotki były z netu, ogólnodostępne. Lata 60te. W ogóle tyczy się to całego Poznania... Np. Plac Wolności z okresu międzywojennego, Św. Marcin z tamtych lat - wizytówka wielkopolskiego porządku, schludności i estetyki. Jakueż to migło być piękne w połączeniu z dzisiejszą nowoczesnością...
14-03-2017 08:18:53
Hania
@morlock, musze stwierdzic, ze ja pamietam ul.Glogowska i przylegle ulice z pieknymi drzewami i nie jestem az tak wiekowa. Amicus ma racje, kiedys Glogowska wyglada przyzwoicie, zielono i czysto. Teraz ogolnie w Poznaniu jest totalny brod a to dlatego, ze dozorcy nie polewaja/zmywaja juz chodnikow wkolo posesji a tak kiedys bylo !!!... a miasto Poznan nie czysci jezdni. Raz w roku przejezdza polewaczka na bardzo krotkim odcinku.....normalnie smiechu warte. Ulice pokryte psimi kupami, po ktorych zostaja slady nikt tego nie zmywa jedynie deszcz. UM Poznan wlasnie liczy tylko na deszcz - za darmo bardzo czesciowe splukiwanie syfu. Od 2011 roku miasto nie ma obowiazku czyszczenia jezdni z lisci i robia to tylko na telefoniczne, zapewne sprawdzone pozniej, zgloszenie mieszkancow. Im mniej drzew, im mniej zieleni tym mnie sprzatania i wiecej kasy w UM. Teraz miasto wezmie sie za reklamy bo liczy na na wieksze pieniadze niz z tych reklam dostaje, jak sie ma UM tysiace pracownikow i ciagle wymysla sie nowe stanowiska to trzeba przeciez tych ludzi oplacic. Ogolnie poznanska czystosc w miescie skonczyla sie juz bardzo dawno.
13-03-2017 23:00:21
L.D.
Uważam, że przepisy powinny być jednakowe dla całej przestrzeni miejskiej, bez względu na to, czy to Starówka, czy sąsiednie dzielnice. Ład i estetyka w reklamach to towar deficytowy w całym mieście.
13-03-2017 14:44:13
morlock
@Amicus - Jeśli to Twoje /Wasze rodzinne foty to pokaż. Mieszkam tu od zawsze i w oko mi nic nie wpadło zielonego od wielu lat prócz Parku Kasprzoczki/Wilsona i idiotycznie posadzonych, rachitycznych klonów (źle buractwo dobrało) wzdłuż Wyspiańskiego i na Arenie. Więc Twoje foty są sprzed epoki jakiej? Zauważ że nic nie sugeruję. Pozdrawiam!
13-03-2017 12:59:44
Amicus
Tak ostatnio przeglądałem stare fotki i wpadło mi w oko zdjęcie ul.Głogowskiej. Pełno drzew, ładne klomby i uderzający ład... A teraz łyso, wszędzie zabrudzona kostka, pstrokate albo rozsypujące się elewacje i wszechobecne puste reklamy prześcigające się jedna z drugą. Czas na porządki!!!
13-03-2017 12:38:27
GP
Ogródki działkowe przy Potockiej oklejone są na około wielkimi reklamami, czas aby zrobiono z tym porzadek. Reklamom mówimy nie!!!
13-03-2017 07:41:43
Negatyw
Reklamy nie powinny istnieć, a szyldy powinny być stonowane i nie powinny przykuwać uwagi.
13-03-2017 01:55:27
as
Poznanscy radni niech zajma sie tym ze ta ulica calkowicie wymiera. Kiedys gdy byly neony to chociaz nie bylo tak szaro na tej ulicy a teraz same banki i szmatexy
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: