Kryty basen może powstać w Parku Kasprowicza
05-11-2016 01:37   Janusz Ludwiczak
Powraca sprawa wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza. Obiekt ten ma zostać wpisany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mają również zostać zabezpieczone środki w Wieloletniej Prognozie Inwestycyjnej.

O planie wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza już na początku września rozmawiali poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

Dochodzą słuchy, że basen TS Olimpia ma zostać zamknięty dla publiczności. Policja chce uniemożliwić korzystanie z obiektu i przeznaczyć go na potrzeby własne, do szkoleń i ćwiczeń funkcjonariuszy. Zachodzi obawa, że 30 tysięczny Łazarz i liczący 120 tysięcy mieszkańców Grunwald pozostaną bez basenu. Jestem za tym, by wybudować w Parku Kasprowicza kryty basen. Byłaby to "Chwałka BIS". Podobne baseny powstają w innych miastach za 12-13 mln zł – mówił wtedy radny Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej PO.

Jestem zwolennikiem basenu w każdej dzielnicy, o ile znajdą się na to środki – zgodziła się Joanna Frankiewicz, przewodnicząca komisji.

Koniecznie trzeba wybudować basen. Pływalnia letnia działa tylko przez dwa miesiące. Ten obiekt będzie całoroczny dla całego Grunwaldu – dodała Lidia Dudziak.

W środę na sesji Rady Osiedla Św. Łazarz omawiane były kwestie powstającego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przygotowują planiści Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jak już informowaliśmy w dokumencie uwzględnione ma zostać centrum wrotkarskie, a także pływalnia kryta.

Policja planuje ograniczyć funkcjonowanie Olimpii. W toku jest pływalnia na os. Zwycięstwa. Basen może powstać również dla ponad 100 tysięcy mieszkańców całego Grunwaldu. W zachodniej części Poznania brakuje tego typu obiektu – mówi Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Kryty basen miałby stanąć od strony ul. Reymonta. Jego powierzchnia szacowana jest na 3 tys. m kw. Ponadto powstałby nowy kompleks szatni i zaplecza sanitarno-technicznego dla trzech obiektów: pływalni letniej, centrum sportów wrotkarskich i właśnie pływalni krytej.

Podobne rozwiązanie jest na Chwiałce, gdzie jeden kompleks szatni służy zarówno dla pływalni letniej, krytego basenu jak i lodowiska. Zastanawiamy się jak pomieścić wszystkie funkcje rekreacyjne w planie miejscowym. Nie może być przekroczony maksymalny parametr powierzchni zabudowy. Będziemy chcieli z wszystkimi radnymi znaleźć porozumienie, by zarezerwowane zostały środki w Wieloletniej Prognozie Finansowe – zaznacza radny Łukasz Mikuła.


Komentarze (6)

07-11-2016 11:11:38
poznanianka
Brawo. W r a c a stare. Basen Olimpii t y l k o dla P o l i c j a n t o w..Jakby mieszkancy np. nie mogli mieć wyznaczonych godzin , w których nie ma s z k o l e ń.Niech mieszkancy Sw Lazarza jeżdzą na Os.Zwycięstwa , Chwiałkę, B r a w o radni w y j ą t k o w o umiecie "poprawiać " , " udoskonalać " p l a n y w Parku Kasprowicza. l a t a m i .A mieszkańcy k r z y c z ą .Miały nasz dzieci z rodzicami zabawe, blisko i przyjemnie. Chcemy basenu .A radni dyskutują , skrócić , zlikwidować , nie da się . I tak przez lata. Teraz kryty basen za 1oo lat. I tak kadencje jednego radnego mogą trwać 1o i więćej lat i tylko tym sie może pochwalić. Uczcie się panie i panowie. Tak w skrócie .Konsultacje społeczne.Rozmowy z merytorycznymy jednostkami.Dopięcie celu( np. plan zabudowy ) , pieniądze i r e a l i z a c j a .A m y słyszymy i c z e k a m y .Konsultacje , bez programu , ciągłe zmiany do planów , brak albo sa zarezerwowane pieniądze i znowu następują zmiany.Wychodzi najszybciej gadanie , a nie ma j e d n e g o koordynatora danej inwestycji. Czy to nie proste ,żeby wpaść na taki pomysł. Lata planów zamieniłyby się w budowę.
07-11-2016 07:45:06
fgh
Parkingi? To nie ma być basen dla powiatu tylko dla mieszkańców dzielnicy. Więc jakieś wielkie parkingi nie będą potrzebne.
07-11-2016 07:21:53
x
Kombinują z tą Areną - jak nie z jednej strony, to z drugiej. Byle zabudować.
05-11-2016 16:38:35
Kokos
Gdzie to jest ??? "Podobne rozwiązanie jest na Chwiałce, gdzie jeden kompleks szatni służy zarówno dla pływalni letniej, krytego basenu jak i lodowiska" kto to widział ??? Co do parkingu powtarzam że jest od strony Reymonta buforowy dla hali Arena w 1/3 wynajęty prywatnemu podmiotowi na parking płatny a w 2/3 zarośnięty trawą .
05-11-2016 12:37:56
morlock
"...Dochodzą słuchy... " A weśta od wójta... @ Tomek- Amen!
05-11-2016 10:05:05
Tomek
Ciekawe gdzie wcisną parkingi...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: