W Parku Kasprowicza powstanie kryty basen?
06-09-2016 08:51   Janusz Ludwiczak
Nad możliwością wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza zastanawiali się poznańscy radni w trakcie posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, które odbyło się w Arenie.

Głównym tematem poniedziałkowego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania było przedstawienie oferty sportowo-rekreacyjnej hali Arena i obiektów w Parku Kasprowicza.

W Parku Kasprowicza obok hali Arena mamy kompleks kortów tenisowych, które są w dzierżawie do 2021 roku. Po zakończeniu obiekt przejdzie na rzecz miasta. Budynek, w którym mieściła się kotłownia otrzymał Klub Sporty Walki. Sala sportowa przy ul. Reymonta, w której mieścił się AZS będzie przeznaczona na taekwondo i inne tego typu dyscypliny. Klub ten musiał opuścić baraki przy ul. Grunwaldzkiej – wyjaśniał Paweł Wichłacz, kierownik Hali Sportowo-Rekreacyjnej Arena, POSiR.

Cieszę się, że ten klub znalazł wreszcie swoje miejsce. Sam prezydent Jaśkowiak powiedział, że w każdej dzielnicy mają być sporty walki – dodała Lidia Dudziak, radna miasta Poznania.

W trakcie posiedzenia Komisji Sportu poruszona została sprawa przyszłości pływalni w Parku Kasprowicza i pierwotnych planów zmniejszenia basenów.

Zmodernizowane mają zostać wszystkie trzy niecki basenów, stacja uzdatniania, filtrownia i wymienione instalacje wodne. Nasze plany przewidywały zmniejszenie wielkości basenu, wynikło to z kwestii finansowych – tłumaczy Paweł Wichłacz, kierownik Areny.

POSiR tłumaczył, że informacja o zmniejszeniu basenów była przedstawiona w koncepcji zagospodarowania Parku Kasprowicza, jaką przedstawiono w 2014 r. Radna Lidia Dudziak, jak i obecni na spotkaniu członkowie Rady Osiedla Św. Łazarz zwrócili uwagę, że nie było podanej żadnej informacji o planach POSiR dotyczących zmniejszenia basenów o połowę.

Projekt był przedstawiony. Nikt wtedy nie powiedział, że baseny zostaną zmniejszone. Nie było żadnej informacji na ten temat. Przypomnę, że w 2013 roku basen został zamknięty. W wyniku działań prezydenta Grobelnego basen udało się reaktywować – wskazywała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

...i radnego Wojciecha Wośkowiaka również! – dodała Joanna Frankiewicz, przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Cieszę się, że POSiR zmienił zdanie. Gdybyśmy jako radni wiedzieli o planach inaczej byśmy rozmawiali. Nie można robić nic bez konsultacji i procedur jakie w tym mieście obowiązują. Nie przypominam sobie, by były rozmowy o zmniejszeniu niecek. Proszę, by POSIR rozmawiał również z Komisją Sportu o swoich planach – zaznaczyła radna Lidia Dudziak.

Poznańscy radni dyskutowali również nad możliwością wybudowania krytego basenu w Parku Kasprowicza.

Dochodzą słuchy, że basen TS Olimpia ma zostać zamknięty dla publiczności. Policja chce uniemożliwić korzystanie z obiektu i przeznaczyć go na potrzeby własne, do szkoleń i ćwiczeń funkcjonariuszy. Zachodzi obawa, że 30 tysięczny Łazarz i liczący 120 tysięcy mieszkańców Grunwald pozostaną bez basenu. Jestem za tym, by wybudować w Parku Kasprowicza kryty basen. Byłaby to "Chwałka BIS". Podobne baseny powstają w innych miastach za 12-13 mln zł – powiedział radny Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej PO.

Jestem zwolennikiem basenu w każdej dzielnicy, o ile znajdą się na to środki – zgodziła się Joanna Frankiewicz, przewodnicząca komisji.

Koniecznie trzeba wybudować basen – dodała Lidia Dudziak.

Jak tylko poprzecie nasze projekty i poprawki budżetowe tak będzie – podsumował Bartosz Zawieja.

W programie posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania przewidziane było przejście radnych na teren samej pływalni letniej i przedstawienie planów modernizacji obiektu. Plany te pokrzyżowała jednak pogoda. Radnych odstraszył lekki deszcz.


Komentarze (5)

07-09-2016 20:29:44
morlock
"...Jak tylko poprzecie nasze projekty i poprawki budżetowe tak będzie – podsumował Bartosz Zawieja... " . Jak to zinterpretować? Szukanie elektoratu czy co? Hehe i blablabla a jak co do czego to - "nam pszykro a z resztom i tak ni ma kasy" na wasze, łazarskie fanaberie. A co persona to pewno inna końcepcja. Żal tylko gleby po Energetyku na developejskie "apartamenda".
07-09-2016 08:37:52
Andrzej
Taaa, już widzę jak zbiorą na to środki, jak tu basen chcieli zmniejszać "z powodów finansowych"...
07-09-2016 06:50:00
x
Tak, tak, rozkopać pół parku, stworzyć drogi dojazdowe do pływalni, parkingi. Jak się nie da z jednej strony, to trzeba z drugiej. Komu przeszkadza ten park?
06-09-2016 15:03:21
Historia sie powtarza
BRAWO ->> Daruś Jaworski, Kayser, Frankiewicz .. stara ekipa. = pogadali po pili mordę wytarli i se poszli. ups rachunek wystawili. BRAWO BRAVO BRAWO
06-09-2016 13:53:52
Hania
Akurat dzisiaj doslownie 45 minut temu bylam w Olimpii /plywalnii/aby zapytac o cene karnetow, panie powiedzialy mi cene za 5 miesiecy i za rok a wiec plywalnia bedzie jeszcze dzialac dla "publicznosci" przynajmniej rok, jest zatem czas na przeprowadzenie planow w sprawie budowy krytej plywalnii w Parku Kasprowicza lub jak ja mowie od dziecka "na łąkach" /bo tak sie mowilo o czym mlode pokolenie Lazarza napewno nie wie :) / Byloby super gdyby taka plywalnia powstala na Lazarzu z korzyscia dla Lazarza i Poznania. PS. Teren na froncie budynku plywalnii "Olimpia" odstrasza, jest zabiedbany, pseudo parking i jakis taki ogolny brud...ewidentnie nikt tam nic nie robi od lat. Nie zacheca mnie to wogole. Wiem, ze to nalezy do Policji, pisze to gwoli informacji.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: